karavīrs nodevējs ?

Pēc dienesta biedru sūdzībām par prokrievisku nostāju Ukrainas jautājumā un apšaubāmo lojalitāti no darba Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) aizvadītā gada decembrī atstādināts karavīrs.


Nu neko jau tā....

Kaut gan nemaz tik pārsteidzoši laikam nebūs vis.

ministrs Raimonds Vējonis (ZZS). Viņš bijis informēts par karavīra nostāju Ukrainas jautājumos un norāda, ka notikušais ir bijis izņēmums, kas nekādā gadījumā neatspoguļo visu NBS karavīru un zemessargu ģeopolitisko notikumu izpratni.

Es apšaubu ,ka viss ir rožaini un ok.

Kaut ko nedaudz uzrakstīt stimulēja arī beidzamo dienu notikumi Mauriopolē un darbs iepazīstoties ar A.Meiera mūžadarba Gaismas Raksti LV materiālu -sk http://www.latvianstories.com/atceries-l…

Vai karavīram vispār ir jābūt savas valsts patriotam,lai spētu aizstāvēt valsti? Liekas galīgi stulbs jautājums.Bet nav viss tik viennozīmīgi. Ir vesela kaudze letiņu,kuri ļoti sekmīgi karojuši visādās armijās pavisam citu motīvu vadīti. Kaut vai ''krievos'' Afganistānā. Vēl ir tāds franču ārzemnjieku leģions ar savdabīgu morālo klimatu. Devīze''Legio patria nostra'',kā rāda vēsture,ļoti sekmīgi spēj aizstāt dzimtenes mīlestību,jo karavīram jābūt spējīgam kauties un nomirt lielākā mērā ,nekā kaut ko mīlēt.

  Šo principu izmantoja savulaik arī padomju armijā (!!!). Man iznāca dienēt gaisa desanta divīzijā ,un abus gadus nosēdēju pilnā kaujas gatavībā. Uz Afganistānu pulks aizbrauca mēnesi pēc manas demobilizācijas.

 Kas ir interesanti,zombēšana un propoganda gāja pilnā sparā un katru dienu(sekas varēja izjust vēl nez cik gadus)-bet ar akcentu uz to ,ka esam DESANTS,ELITE,PAŠI LABĀKIE un tamlīdzīgi-komunistisko uzsvaru atstājot otrajā vietā. Mans toreizējais bataljona komandieris starp citu bija tagad nesen īsu laika Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Miha Kovaļs.Ar bruņojumu un apmācību un cilvēku resursiem viņiem jau toreiz bija problēmas,bet zombēšanas mašinērija darbojās nevainojami un neprasīja lielus materiālos ieguldījumus. 

 IDEALOĢIJA IR JAUDĪGS IEROCIS. Nebūtu prāta darbs to aizmirst un pamest novārtā.

Šai sakarā interesantas lietas notika arī Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Šodien jau ievērojama daļai sabiedrības būs piemirsies ar kādām domām cilvēki gāja uz barikādēm,kādas sajūtas bija pārņemot robežu no ''zaļajām furažkām''.Cik savas zemes patriotiem nācas armiju pamest,jo visa tā iepriekšējā pieredze bija stimulējusi alkohola atkarību? Kurš man var pastāstīt,kas tās tādas ''baltās beretes'' un tamlīdzīgi?

Es nedomāju ,ka mūsu valsts armijai derēs tādu lielvalstu armiju,kā Krievija ,Ķīna vai Francija modeļi. Un zinot ar kādām problēmām pagājušgad saskārās dēls rekrutēšanas laikā-neizpratne par daudziem procesiem tikai palielinās. 

Оставить комментарий

Комментарии: 0