Prāta attārpošanai

  Neesmu saskaitījis ,cik īsti fotoizstādēs ir liktas manas bildes. Tur vienmēr ir bijis kāds mērķis,uzdevums. 

  Bija radusies vēlme pirmo reizi dzīvē kaut ko izlikt tīri priekam. Kā radās,tā nosprāga.... vajag tak ''diženāku '' mērķi. Nopelnīt,iekost,pielaizīties vai vismaz pārspēt kādu

Omārs Haijams

 Pārspīlētai savas vērtības sajūtai tiek pievienoti aizspriedumi – nepamatoti negatīvi priekšstati par citām grupām. Tas tiek darīts, lai attaisnotu un pamatotu necilvēcīgu rīcību pret tām, jo darīt pāri necilvēkam taču ir daudz vieglāk.

Treškārt, tas ir maldīgais priekšstats par to, ka savas intereses ir iespējams īstenot vienīgi uz citu rēķina, – jo vairāk labuma gūstam mēs, jo mazāk paliek viņiem. Šis priekšstats ir maldīgs, jo sabiedrība eksistē, pateicoties cilvēku spējai savstarpēji sadarboties, kas prasa ierobežot savu dabisko vēlmi konkurēt ar citiem. Skaidrojot, kādēļ tā, filozofs Bērtrands Rasels(Bertrand Russell) uzsver, ka sadarbību ar citiem nodrošina mūsu sociālais instinkts (gregarious instinct): "Sabiedrisku dzīvnieku veiksmīga izdzīvošana cīņā par eksistenci ir atkarīga no sadarbības bara iekšpusē, šīs sadarbības vārdā indivīdam nākas daļēji atteikties no kaut kā, no kā tas citos apstākļos neatteiktos. Tādā veidā rodas konflikts starp instinktiem un vēlmēm, jo pie indivīda bioloģiskajiem mērķiem pieder gan sevis saglabāšana, gan bara izdzīvošana. Pēc savas būtības ētika ir māksla norādīt citiem uz to, kas viņiem ir jāupurē, lai būtu iespējams sadarboties."