Bērnības svētki-Lielvārde

09.07.2016

 Man šis pasākums bija nedaudz mulsinošs. Nekad tādā netiku piedalijies,ne kā dalībnieks ,ne fotogrāfs. Visa būtība,misija un sižetiskais veidojums šķita nedaudz miglains,tāpēc uzmetu aci neta resursos-kas tas īsti ir. Teikšu godīgi...īsti atbildes neatradu. 

   JĀ;ir tāda lieta,daudz kur joprojām praktizē.Programma diezgan līdzīga,bildes nepublicēšu,jo esmu piesardzīgs ,kad darīšana ar maziem bērniem-bet arhīvā vēsturei paliks.

Bērnības svētku būtība


Bērnības svētki ir padomju laikos radusies alternatīva kristībām baznīcā (tolaik tās bija aizliegto pasākumu sarakstā), kad bērnam tiek oficiāli piešķirti krustvecāki un notiek svinības. Tradīcija rīkot šādu pasākumu daudzos novados saglabājusies arī līdz šodienai un, visbiežāk, reizi gadā visiem pagasta bērniem (dažkārt nosakot vecuma grupu, piemēram, 4gadnieki) vietējā pašvaldība organizē svētkus. 
Ko dara Bērnības svētkos
Dažādos novados tradīcijas mēdz nedaudz atšķirties, bet teju vienmēr Bērnības svētkos centrālajā vietā atrodas šūpoles, kurās krustvecāki izšūpo bērnu, vadītājs runā sirsnīgas runas. Pasākumu kuplina kāds vietējo pašdarbnieku koncerts. Katram bērnam tiek piešķirta arī svētku apliecība, kurā atrodami krustvecāku vārdi, svētku datums un cita būtiska informācija. 
Ko dāvina un kā priecājas?
Tā kā Bērnības svētku ideja ir tuva kristību tradīcijai, arī dāvanas, ko bērns saņem no krustvecākiem un citiem viesiem ir līdzīgas kā kristībās - sudraba karotīte, ķēdīte. Taču būtībā Bērnības svētku saistība ar baznīcas rituālu ir visai attāla (tik vien kā abos gadījumos bērns iegūst krustvecākus), tāpēc dāvanu izvēlē sveicēji pilnīgi noteikti var būt radoši un apdāvināt bērniņu ar lietām, kas pašiem šķiet interesantas un mazajam patiktu - dažādām rotaļlietām, grāmatām u.tml. 

Оставить комментарий

Комментарии: 0