Uzvaras svētki vai kauna stabs?

A.Priedītis fotogrāfijās

   Mūsu biedrībai ir iesakņojusies tradīcija,ka kaut kādiem procesiem sekojam vairāku gadu garumā. Kolēģis Agris Priedītis jau trešo reizi devās uz 9.maija pasākumiem Rīgā,par ko veido tādu kā triloģiju.

  Par to kā tas viss notiek ir gana plaši aprakstīts. Vairāk pārsteidza cita lieta,citēju:

  '' Satraucoši, ka 9.maijā Uzvaras parkā notikušās “uzvaras dienas” svinības apmeklēja liels skaits Latvijas skolās izglītību apguvušo jauniešu, aģentūrai LETA atzina kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Politiķe pauda neizpratni, kā jaunie cilvēki, kuri ir mācījušies mūsdienu Latvijas skolās, kurās ir noteiktas mācību programmas un valstiskā audzināšana, var piedalīties šādā pasākumā.

“Tas rada daudz jautājumu, kas ir risināmi nākotnes perspektīvā, un tas ir paaudžu jautājums,” norādīja ministre. “To paaudzi, kas te ar konkrētiem mērķiem ieceļoja padomju laikā, mēs neizmainīsim, taču nav saprotams, kāpēc pie pieminekļa nāk jaunieši. Tad ir jautājums – ko šiem jauniešiem māca par Latvijas vēsturi un simboliem? Ģimene ir viens, taču otrs ir valstiskā audzināšana skolās,” sacīja Melbārde. “Mani skumdina tas, ka Latvijā ir liela sabiedrības daļa, kam par Latvijas valsts simboliem ir svarīgāki Krievijas valsts simboli,” norādīja politiķe..''

  Tā vien gribas iesaukties:''Kur tad mīļā dzīvo un strādā ?" Par kādu darbu sabiedrībā ar apziņas un tēla +kultūvides veidošanu vispār var būt runa,ja nav papūlējusies apzināt patieso situāciju ????

 Savu personisko attieksmi šīs tēmas sakarā varu izteikt pāris teikumos.


  Manuprāt visi bruņotie konflikti XXgs un citos laikos ir uzskatāmi par vislielāko cilvēces saprāta kroplumu,kas civilizāciju nostāda pat zem dzīvnieku līmeņa un pa manam vienīgās izjūtas varētu būt skumjas ,sāpes un šausmīgs kauns šai sakarā. Tie svētku karogi faktiski ir tautu un to vadoņu diplomātijas piepļ....tās apakses,ko šie lepni pa laukumiem nes. Man nav saprotams,kā ko tādu var svinēt kā svētkus....