Baldones dziednīca

02.05.2014

Baldones dziednīcas ''jaunais'' korpuss
Baldones dziednīcas ''jaunais'' korpuss

Vēl nesenā pagātnē Baldone bija ļoti populāra kūrvieta ar 600 vietām, kur ik gadu ārstējās ap 8,5 tūkstoši cilvēku no visas PSRS. Dziednīcā veselību atguva slimnieki ar kaulu locītavu, mugurkaula un ginekoloģiskajām saslimšanām. Atpūtniekus apkalpoja ap 300 Baldones iedzīvotāju, vēl 300 strādāja tirdzniecībā un pakalpojumu nozarē. Pēc PSRS sabrukuma dziednīca panīka, pēc tam sanatoriju privatizēja un kopš tā brīža kūrvieta faktiski beigusi pastāvēt.

   Kopš 1993.gada šī ir «mirusi vieta» - pēc neveiksmīgās privatizācijas izdemolēta un tukša stāv sanatorija, pamests vērtīgajām dūņām bagātais Pladu purvs.

    02.maijā man sākās oficiāls atvaļinājums. Atzīmēt tika nolemts veicot izlūkbraucienu pa Latvijas vietām. Tādi reidi mums ar Rihardu jau kļuvuši regulāri,to ietvaros tiek raženi bildēts un iepazīta valsts ikdiena vēsturiskā kontekstā. Nedaudz mulsināja plānotais attālums. Kopumā todien salasījās ap 60km-sezonas atklāšanai bik par daudz,bet nu nenomiru tak. Nākamajā dienā dibens kā paviānam,bet tie ir sīkumi. 

   Par Baldoni... sanāca ļoti maz laika reālai bildēšanai un lietojamā optika bija nedaudz neierasta,tāpēc bildes vairāk akcenti uz detaļām ,kopplānus atstājot Riharda ziņā. Iespaidi no dziednīcas GRAUJOŠI. Tur kaudzēs samestas pūst pat pacientu slimības vēstures. No otras puses izbrīna,ka nav izdemolēts līdz pamatiem. Kārtējais infantilas saimniekošanas piemērs.

....pa ceļam

OHO-joki nebūs!
OHO-joki nebūs!

....un tagad pie lietas.