Baltā nakts

A.Priedītis foto

 Pasaule ir kļuvusi šausmīgi piesātināta dinamiska un ļoti ātra. Ar šeit aprakstīto pasākumu iepazinos post factum,jo apmeklēt nebija iespējas. Tagad pētu materiālus un esmu nedaudz pārsteigts par mērogu un informatīvo organizāciju. 

  Apmeklētāju ērtībām ir tikušas izveidotas vairākas lapas.

1. Tāda kā oficiālā.......................ŠEIT

2. Ir arī iekš faceboock...............ŠEIT

3. Bijusi iespēja arī ''čivināt''......ŠEIT 

 Vēl ir galerejas un informācija citās vietnēs. Visu varējis viegli saprast,izplānot ,apmeklēt un iepazīt. To ļaudis esot arī aktīvi izmantojuši un dalībnieku skaits mērāms  40000 robežās.

  Man grūti uzminēt cik tas izmaksā,bet rezultāts ir redzams. Kopumā par kultūras notikumu Rīga 2014 man saglabājas pretrunīgs iespaids. Tur ir pārāk liels apjoms un piesātinājums,lai veiktu kaut cik nopietnu analīzi,bet šķiet ,ka Latvijas tautai daudz kas aiziet gar degunu. Līdz tai Rīgai ir jānokļūst un pēc tam jātiek atpakaļ. Grozies kā gribi,bet sabiedriskā vai sava transporta izvēlei ir dažādi trūkumi. Bet lai būtu kā būdams,neskatoties uz to ka mūsu biedrības prioritāte ir lauku reģioni-turpinam sekot arī šim :)  

"Baltā nakts" šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas bestsellera - 1902. gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas "Ceļojums uz Mēnesi" (Le Voyage Dans La Lune, režisors Žoržs Meljess). Toreiz šī melnbaltā filma spēja uzburt neticamo - spilgtas ainas par cilvēku ceļojumu uz mēnesi, tā uzsverot cilvēka meklējumu un radošu atklājumu alkas. Vienlaikus filma neapšaubāmi kļuva par sava laikmeta vadošo stila noteicēju, jo īpaši jaunajos mākslas un dizaina virzienos – art deco un futūrismā. Filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainota mēness seja šogad kļūs par „Baltās nakts” simbolu, aicinot ikvienu paplašināt iztēles robežas un doties radošu meklējumu ceļojumā vienas nakts garumā. „Baltā nakts” ir mūsdienu urbānās kultūras forums – tā ir viena nakts gadā, kad pilsētnieki tiek aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā. Tā ir brīvprātīga izvēle gūt neikdienišķu pieredzi un iesaistīties mākslinieku iniciētās aktivitātēs. „Baltās nakts” tradīcija, kas 2002. gadā sākās Parīzē, kā labdabīga epidēmija izplatījās arī Briselē, Romā un Madridē, turklāt kā vienu no pirmajām pilsētām skarot arī Rīgu.

TORŅAKALNA AUSGTĀKAJĀ PUNKTĀ DURVIS ATVĒRTAS VISIEM (TAPDAV)

VIDEOGRĀFIJA: SPACE TEXTURES VIII21.00 - 3.00Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3LU Radio NABA

GAISMAS FRESKAS UZ AB DAMBJA18.00 - 1.00Peldošā mākslas galerija «Noass», AB dambis 2Kultūras un mākslas projekts «Noass»

PILSĒTAS AVANGARDS22.00 - 2.30Vērmanes dārza estrādeBiedrība «I Did It»

STARPTAUTISKĀ IZSTĀDE «DABA JŪGENDSTILĀ»

SADZĪVES KOSMOSS

«KIM? BLANCHE»

MIGLA

FRANČU EKSPERIMENTĀLĀS MŪZIKAS KONCERTNAKTS