Baznīcu nakts 2014

06.06.2014


6.jūnijā Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras pasākums „Baznīcu nakts”. Tā laikā no 18.00 līdz 24.00 vairāk nekā 40 dažādu konfesiju dievnamos notiks pasākumi, kas aicinās cilvēkus iepazīt baznīcu kultūras un garīgās vērtības. Baznīcu nakts ietvaros būs iespēja dzirdēt garīgās mūzikas koncertus, piedalīties ekskursijās, radošās nodarbībās bērniem un kopīgās lūgšanās. Pasākums norisināsies visā Rīgā –Āgenskalnā, Bolderājā, Centra rajonā, Mežaparkā, Latgales priekšpilsētā, Torņakalnā, Vecpilsētā un citur. Organizatori aicina ikvienu ieinteresētu rīdzinieku doties ceļā kājām, ar divriteni, sabiedrisko transportu vai personisko automašīnu un vakara gaitā paviesoties vairākās baznīcās, programmas izvēlē vadoties no katra paša interesēm.

  Tātad....Rīga jau it kā nav biedrības interešu laukā pa lielam,bet  dažreiz taisam izņēmumu. Pasākums bija pietiekoši vērienīgs,iesaistījās vairāk kā četrdesmit baznīcas,un tas notika pirmoreiz Latvijā. Bet pats svarīgākais,biju apsolījis meitiņai ērģeles parādīt. Tas mums vareni izdevās,tikām pat pašā augšā pie varenā instrumenta,kur apmeklētājus nemaz nelaida. 

  Mans mērķis bija Doms un citur nemaz neskraidījām. Tikai Pēterbaznīcā vēl iegājām uz brīdi-salīdzinājumam. 

  Doma baznīcas programma bija ļoti interesanta,īpaši bija padomāts arī lai bērniem būtu interesanti. Brīvprātīgie palīgi bija pietiekošā skaitā,palīdzēja rast atbildi uz jebkuru jautājumu. 

  Par pašu instrumentu....tur tā jokaini sanāca,ieraugot stalažas ,sabēdājos un nospriedu,ka tur notiek remonts. Bija bažas,ka koncertu atskaņos izmantojot elektroniku,bet NĒ-viss kārtībā. Restaurē grezno apdari un inkrustācijas,stabules skanēja.......vareni skanēja. Koncertam beidzoties,meitiņa sāka raudāt kāpēc tik maz.

Pēterbaznīca u citas

Vēlāk būs bildes arī no Pēterbaznīcas un citām. Kolēgis A.Priedītis bija mobilāks un gatavo plašāku pasākuma galereju :)