XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki

29.06.2013

dziesmusvētku karogs
Dziesmusvētku karogs

  Tā lūk,tagad ,kad dziesmusvētku katls kūsā pilnā sparā varu ielikt savas pirmās atziņas no fotogrāfa skatpunkta.

  Knipsētājiem prasības ir diezgan stingras,tas jau bija jūtams kārtojot dokumentus akreditācijas saņemšanai. Arī uz vietas noteikumi ir stingri. Viss tiek pakārtots LTV vajadzībām. Nevar ne tikai zibspuldzes lietot(normāli),bet arī bildēt pasākumu laikā.Tas gan emociju medniekus skumdina. Tad vēl tie kabeļi TV kameras u.c.

   Ha,bet priekš manis viss ir labi. Bildes par pasākumu(var skatīt šeit) ,lai gūtu priekštatu ir pietiekoši labas un interesantas. Tajā ziņā man pat prātā nenāk konkurēt ar tādu ''apokalipses jātnieku'' kā Aivars Liepiņš :) un nav arī vajadzības.

    Bet ko tad darīt??? Ir ,ir ko darīt. Visa tā glaunā mašinērija strādā lieliem mērķiem. Nevienam tur neinteresē konkrētu novadu kolektīvu gaitas,ja vien viņi paši par to nepadomā. Sākot jau ar karoga pacelšanu oficiālajā atklāšanas dienā. Cik redzu, jau dažās pilsētās un pagastos ar to notikumu foto ir nedaudz nohaltūrēts.

   Mana ''C'' mēdiju kategorija mani pilnīgi apmierina,varu bez stresa braukt uz darbu,vismaz reizi pa trim diennaktīm pagulēt un bildēt tikai to,ko spēju un kas man aktuāls.

 Noslēgumā tiem fotogrāfiem,kas čīkstejuši par dziesmusvētku akreditacijām un bildēsanas apstākliem savācu nedaudz neta dzīlēs,kas nu bija-pēc kārtas par dziesmusvētku karoga pacelšanu novados.

 

   :D šķiet vajadzētu saprast par ko runa....

    Lielvārdes novada pašvaldībā sumināti aizvadīto XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku kolektīvu vadītāji, koncertmeistari un kultūras darbinieki no Lielvārdes.

Viņiem domes priekšsēdētājs Aivars Troska un viņa vietniece Vita Volonte pasniedza pateicības rakstus un simbolisku prēmiju 30 latu vērtībā.

Kopumā no Lielvārdes novada Dziesmu un Deju svētkos piedalījās 15 kolektīvi un 348 dalībnieki, cilvēki, kas nu kļuvuši kā ģimenes locekļi. "No mūsu mazā novada tas ir ļoti daudz," norāda Lielvārdes novada pašvaldības kultūras darba vadītāja Dace Jansone. Arī Dziesmusvētku noslēgumā Mežaparka lielajā estrādē izskanējušo dziesmu "Dzied mana dvēsele dzied" kuras vārdus rakstījusi bijusī Lielvārdes jauktā kora "Lāčplēsis" diriģente Anete Kārkliņa.

Piecu gadu garumā gatavojoties Dziesmusvētkiem, gandrīz katram Lielvārdes novada kolektīvam šūdināti jauni tērpi, kopumā no pašvaldības budžeta atvēlot vairāk nekā 20 tūkstošus latu. Pašvaldība savu artavu devusi arī novadnieku ēdināšanā Dziesmusvētku laikā, ik dienu pievienojot vienu latu uz dalībnieku papildus valsts atvēlētajai dienas naudai, "lai porcija ir mazliet lielāka, jo slodze bija vienkārši nenormāla. To spēj izturēt tikai latvieši. Mežaparka estrādē vienā dienā bija 46 grādi. Kājas bija tulznainas, noberztas. Kultūras darbinieku gala rezultāts ir spož un vienreizējs," par novada kolektīvu sniegumu ir gandarīta D.Jansone.   ogres fakti