Krapes muižas dzirnavas

05.05.2014


Krapes muižas ūdensdzirnavas
Krapes muižas ūdensdzirnavas
wattermilk vortex
wattermilk vortex

Šis objekts bija pirmais,ko todien Krapē apmeklējām.Godīgi sakot redzētais tā samulsināja,ka pat neesmu pietiekoši uzskatāmi sabildējis. Kas tur atrodas visdetalizētāk var izlasīt šeit -mājaslapā 

 

  Tomēr laikam iesākšu ar palielu atkāpi. Darbojoties kopā biedrībā ar Rihardu Puriņu,esmu ievērojis,ka dažādu projektu realizācijai kā būtiskāko problēmu Latvijā,viņš nosauc radošas domāšanas trūkumu. Šķiet tas pamanīts arī vēl šur tur,piemēram izglītības ministrija ar reformām muļļājas un iegulda līdzekļus pētījumos jau 20.gadus,bet aktuāls atkal jautājums,kāpēc tupi cirvji ražojas. Manuprāt tas tāpat kā ar muzikālu dzirdi,ir ir,nav nav....galvenais nesajāt to kas ir bijis iedzimts,tad var domāt arī par izkopšanu.

  Kā rezultāts ikdienā rodas situācija,ka cilvēkam var stāstīt kādu ideju vai risinājumu un saproti,ka tas ir kā ar absolūtu daltoniķi par krāsām. Bezcerīgi un tikai tad,ja būs iedota sīka instrukcija var cerēt uz kādu izpildījumu. To var praktiski vērot tuvākā un tālākā apkārtnē paanalizējot daudzas jomas. Teiksim foto,mazo biznesu,tūrismu-interneta iespēju izmantošanu u.c.

    Ir arī pretēji piemēri.Visvairāk uzjautrina projekti,kur izpildītājs vispār šķietami laiž muļķi un izklaidējas,bet reāli saņem finansējumu un veiksmīgi to atpelna. Varētu minēt konkrēti,bet gan jau tie kam galva strādā,sen to paši zina. Fu,nu gan aizmuldējos. 

   Ejam atpakaļ pie dzirnavām. Kad piebraucām pabildēt iznāca arī saimnieks ;Jānis Baltačš. Neviļus mēs ar kolēģi Agri tikām pie ļoti interesantas un izzinošas ekskursijas. Tai vietā bija ļoti daudz interesantu risinājumu,bet tādas kā avangardiskākās varētu būt virpuļģeneratora dzirnavas. Par pašu funktieri latviski neko daudz neatradīsiet,tad var pameklēt teiksim ŠEIT. Bet vispār jau virpuļi ir interesanta tēma sākot ar Koriolisa spēku un tālāk ar fizikāliem un bioķīmiskiem procesiem reālā ūdenstilpnē. Īsi runājot tas daikts var ražot elektrību pie reizes bagātinot ūdeni ar skābekli tādējādi to attīrot un bonusā,sakarā ar konstruktīvām īpatnībām praktiski netraumē zivis.  OT TĀ !!!

  Tomēr reālu ģeneratoru tais virpuļos nav. Redzot izbūves stadiju un saimnieka neskaitāmos sertifikātus rodas pamatots jautājums -kāpēc? Te nu pieļauju daļina atbildes rodama manā liriskajā atkāpē,vēl citas gan jau var uzzināt no saimnieka paša :)

  Noslēgumam iemetu vienu rullīti no youtube par pašmāju dabiskiem  virpuļiem.

  

Vēl daži objekti un vietas Krapē

atceries latviju rolands kozulis
Sv.Arsenija pareizticīgo baznīca
Mājup caur Skrīveriem
Mājup caur Skrīveriem