Grāmatas svētki Lielvārdē
2. novembrī Lielvārdes kultūras namā notika novadu 11. Grāmatu svētki, kuros piedalījās Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novadu pārstāvji, iedzīvotāji.

 

 

 
Svētku laikā ikvienam bija iespēja iegādāties dažādu izdevniecību grāmatas ("Zvaigzne ABC", "Lauku Avīze", "Jumava", "Nordik", "Tapals", "Avots", "Divpadsmit", "Atēna" u.c.), kā arī iepazīties ar Anitas Sakas fotoizstādi "Mana Lielvārde" kultūras nama foajē.
 
Pasākumā piedalījās Ogres novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka. „Iegādājoties grāmatas, ikviens varēja piedalīties loterijā un laimētāji pasākuma noslēgumā iegūt kādu balvu. Novadu bibliotēkas saņēma pasākuma atbalstītāju dāvanu kartes, lai varētu iegādāties grāmatas. Bibliotekāri par šādu iespēju ir ļoti pateicīgi,” saka A. Ausjuka.
 
Pasākumu atklāja svētku iniciatore, Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte. Muzikālu priekšnesumu sniedza dziedošās māsas Zaļkalniņas.
 
Svētki sākās ar "Latvijas Avīzes" publisko diskusiju "Izmeklējumu pieejamība. Vai garantēta katram slimniekam?", kurā piedalījās Saeimas deputāts Romualds Ražuks, Aizkraukles slimnīcas vadītāja Alīda Vāne un SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, kuri klātesošos iepazīstināja ar situāciju veselības jomā Latvijā, kā arī uzklausīja un atbildēja uz interesentu jautājumiem. Svētku dalībnieki varēja baudīt gardu Lielvārdes zupu, kam sekoja pasākumi dažādām iedzīvotāju grupām. Pasākumā "Aktieris uz skatuves un aizkulisēs" uzstājās aktrise un rakstniece Mudīte Šneidere, kura iepazīstināja ar savu grāmatu varoņiem. Pasākuma "Dārzkopja darbi un domas, jaunu pavasari gaidot" laikā notika saruna ar "Lauku Avīzes" tematiskās avīzes autori, agronomi Ilzi Žolu, notika tikšanās ar "Lauku Avīzes" romānu autoru Vairi Ozolu, kā arī saruna par mīļdzīvniekiem ar "lāču mammu" Velgu Vītolu.
 
Programmas bērniem un jauniešiem laikā Lielvārdes novada PII varēja tikties ar grāmatas „Joka pēc alfabēts” autori Indru Sproģi, laukumā pie Lielvārdes kultūras nama notika gaisa spēku aviācijas bāzes glābšanas ekipējuma, ieroču un tehnikas demonstrējumi. Noslēgumā kultūras centrā notika radošā darbnīca "Papīra brīnumainās pārvērtības" sadarbībā ar SIA "Zaļā josta" un "Zvaigzne ABC".

 

Labākie gadi

   Tad ta beidzot projekta"Atceries Latviju"ietvaros aizkūlos līdz Lielvārdei.Gada nogalē ,kad visapkārt jau bijām bijuši. Tā gan nebija mūsu kaprīze,bet gan atbalsta trūkums projektam.Visādu mantisku nieku prioritāte pār vēstures liecību saglabāšanu ir vispārzināma,tamdēļ notikumus bija rūpīgi jāizvēlas atkarībā arī no rocības.

  Tātad pasākums Lielvārdē.Ļoti jauks pasākums kā saturiski ,tā vizuāli. Kas iekrita acīs -cilvēciņu bija gatavojušies nopietni,pat pēc ancukiem un kleitēm bija manāms.Tādi svinīgi.sen neko tādu nebiju manījis.Neskatoties,ka mūs ar Rihardu Puriņu Lielvārdē redz varbūt retāk,kā teiksim Ķegumā vai Jumpravā,laipni aicināti gandrīz visi arī sabildējās.

LIELVĀRDE-ZĪMES

Tātad Lielvārde,tā ir vieta ar ,kuru saistīts viss mans mūžs.Tur esmu macījies un daudzus gadus dzīvojis.Pieminot izraisa asociācijas ar Pumpura muzeju,Lāčplēsi,Lielvārdes jostu

 

 

 Laikam tomēr viss nav tik vienkārši,Pirms kāda mēneša ar šo jautājumu saskāros saistībā ar Ogri. Cik ir vietu ,kur bildējot būs skaidrs ka tā tiešām ir Ogre? Lasot ,ka Lielvārdē tiek liktas atpazīšanas zīmes jostas rakstu izskatā,radās vairāki jautājumi. Kā un kur mēs dzīvojam? Vai nav līdzība ar sunīšu refleksu pacelt kājiņu un uzčurāt uz žoga stabiņa?

  Tā ,ka šodien man bija jādodas uz novada centru,tad nu izvēlējos divas zīmes-sākumā un beigās,bet pa vidu visu ,kas gadījās ceļā.

  Man nav nevienas atbildes uz jautājumiem,nezinu ko šai sakarā teikt. Tikai, ja emigrēsim un izmirsim kā līdz šim,iespējams tikai sarūsējušas jostas zīmju konstrukcijas par mums liecinās iespējams jau ne tik tālā nākotnē.