Pasaules koru olimpiāde

Rīga 2014


A.Priedītis foto

Gospelchor Rejoice (Vācija), diriģents Roland Orthaus

Aarhus Pigekor (Dānija), diriģents Helle Høyer Vedel

SKH Lam Woo Memorial Secondary School (Ķīna/Honkonga), diriģents Siu Mei Lee

Khorovaya Studiya Allegro (Krievija), diriģenti Alla Gerberg un Mark Gerberg

Rockford Touring Choir (ASV), diriģenti Jed Scott un Mandy Mikita Scott

Young Children's Choir of Estonian Radio (Igaunija), diriģenti Kadri Hunt & Kaie Tanner
Aiyi Chorus (Ķīna), diriģents Wu Hao
Jerusalem A-Cappella Singers (Izraēla), diriģents Judi Axelrod
Detsky Khor MEZ Krasnodar (Krievija), diriģenti Margarita Ambartsumyan, Eugenia Zhukova 
Iriga City Singing Ambassadors (Filipīnas), diriģents Cris Caryl B. Yu

Eku Lielvārde ar.... vareni,malači !

 Te ir padaudz visa kā no RĪGA 2014 pasākumiem. Kāpēc? Mēģināšu visu aizdabūt līdz kopskatam. Šīs pārdomas radušās aptuveni pusgada laikā,pētot dažādus procesus interneta un reālā vidē . 

  Viedoklis ir DILETANTISKS (iz tautas tā teikt),jo apskatāmajās jomās man nav speciālas izglītības un diplomu. Attaisnojumam,tādas nav arī ierindas parastam tautietim. Tātad ,šis ir tāda parasta klačas sišana.

  Pēdējā pusgada notikumi Ukrainas sakarā parādīja un pierādīja kāds milzu spēks un ietekme ir internetam. Un kur tas laiks,kad pietika tur kaut ko ievietot,lai nonāktu līdz adresātam. Tagad tur viss jādara pārdomāti , mērķtiecīgi un ilgtermiņā. Toties ir tā vērts,jo lielā mērā ir patiess teiciens:''Ja tevis nav internetā ,tevis nav VISPĀR''.

  Ir vēl kāda likumsakarība. Sliktas ziņas ,vardarbība un tamlīdzīgi izplatās un tiek skatīts neskaitāmas reizes vairāk. Kā piemēru var minēt manis veidotajā Jumpravas lapā feisbūkā ziņa par nozagto stadiona žogu vai slepkavību momentā pārsita visus statistikas rekordus n-tās reizes. Tāpēc policijas hroniku,skandālus,visādas katastrofas un pasākumu afišas regulāri un masveidā publicē dažādi dzeltenās preses portāli,lai nemitīgi ar to uzturētu interesentu loku. Tas labi darbojas vietējos mērogos un neprasa ne vizuālo kvalitāti ,ne analīzi vai patiesību. Piemēri tālu nav jāmeklē,tādi gan jau ir gandrīz katrā novadā. Pāris teikumi par visādiem niekiem un kaudzīte sūnainas kvalitātes bilduku. Tāda darbība neder,ja grib veidot fundamentālu POZITĪVU tēlu ilgtermiņā. Kaut gan arī tad materiāls regulāri jāatjauno,jāmeklē savdabīgais un unikālais nepārtraukti.

    Kāpēc to rakstu tagad un šeit? Ejam pēc piemēriem. Tātad Lielvārde-lasu šeit. Viss ir labi,malači ,kuri spodrina novada tēlu. Bet ja sāk domāt,aina kļūst citādāka. Man rodas sajūta,ka tādā veidā tiek stimulēta kaut kāda kopējās atpazīstamības stratēģijas uzvelšana uz iedzīvotāju pleciem vai  savdabīga ''haļavščiku'' tradīcija. Priekš kam censties par kaut ko domāt,ja var tak izmantot gatavu. Diemžēl tas īsti nenostrādā. Mēģināšu noformulēt precīzāk. Loģiski būtu šūt rakstu uz kopēja auduma,nevis diegt kopā no atsevišķiem gabaliņiem. Lai to darītu,vajag vīziju-jāvar prognozēt un plānot.

    Ejam tālāk un ar piemēriem. Tikko atgriezos no Ventspils amatierteātra salidojuma. Pasākums bija jauks,krāšņs notikumiem bagāts. Piedalījās Jumpravas amatierteātris ar izrādi ''Sprīdītis''. Veca tēma,daudz cilāta izrāžu un arī filmas formātā,tomēr ,tomēr. Tāda kā Kristīnes Klētnieces režijā nav NEVIENAM. Varbūt amatieri nevar pilnībā izvilkt uzlikto misiju un salikt visus akcentus,varbūt pilnai jaudai nedaudz tehnisko nodrošinājumu derētu piepacelt,tomēr tas lidostas motīviņs sākumā un izskaņā tautiešu izceļošanas saistībā kopā ar jautājumu,vai sprīdīši nāks mājā,ir spēcīgs un aktuāls. Neatkārtojamu padara arī folkloras kopas''Liepu Laipa'' organiska iekļaušana lugas darbībā. Ventspils ir Ventspils-viņiem kopā ar kultūras ministriju bija savi mērķi,''Sprīdītis" tika pazudināts jūrā un pasniegts aptuveni divdesmit skatītājiem Ugālē. Jautājums,vai mūsu novadam nebija savu interešu? Vai vienkārši nebija nojēgas,kā izmantot gatavu produktu? Un jā-tā izrāde jau ir rādīta faktiski tikai kā konkursu vai citu pasākumu sastāvdaļa,bēdīgi.

  Tagad par daudz lielākiem mērogiem. RĪGA 2014 ,pavisam nopietni. Kad sāk pētīt notikumu kalendāru,vai apmeklēt tos pasākumus,oho galva iet riņķī. Kā tik visa tur nav. Milzu mērogi un nepārvērtējami mākslinieki. Pasākums nedaudz pāri pusei,bet jau redzami tīri praktiski ieguvumi. Ja atceramies,cik viegli un ātri paklīda infa par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu,tad tagad situācija ir mainījusies. Uz šodienu ap 1000 pozitīvu publikāciju visā pasaulē,pat Krievijā. Tas viss tā jauki uzreiz atsaucas arī uz tūrisma industriju,bet tās jau ir reālas investīcijas. Tagad skatos kultūras ministres interviju;''Tad, kad notika Pasaules Koru olimpiāde, tā labi parādīja, kāds ir Rīgas potenciāls kultūras ziņā.

  Cik Latvijai izmaksāja Pasaules Koru olimpiāde?

– Visus datus līdz galam vēl nezinu. Rīga 2014 patlaban apkopo skaitļus, un tad, kad tie būs precīzi, tos publiskos. Valstij viss projekts Rīga 2014, kas ilgst četrus gadus, proti, ar visu sagatavošanu, izmaksā astoņus miljonus latu.''

 Smuka naudiņa,vai ne? Tagad lūkojam kā to izmanto vietējā pašvaldība,kurai mūždien knapi ar līdzekļiem,ar konkrēta piemēra palīdzību. Te ir kolēģa R.Puriņa bilde

Baiba Klepere Rīga 2014
Baiba Klepere Rīga 2014

 Re kāda medaļu bunte !!!  

Bija darbs,ir slava,gods un atpazīstamība ,ko ar lepnumu nest pasaulē. Un ir viena nianse....

Zinot iepriekšējos sasniegumus un prognozējot notikumu gaitu var teikt-tas bija loģiski PAREDZAMS. Tālāk jautrāk. Eju cauri visiem pieejamiem materiāliem dažādās valodās. Google,You Tube,visur. Ar galveno jautājumu,vai kāds ir papūlējies dot informāciju, reklāmu(ja tā var saukt) KAS UN KUR TĀ LIELVĀRDE VISPĀR IR.

  Tagad es varu šausmīgi kļūdīties,bet man rodas sajūta,ka darbojas tikai jau gatavā ķēde. Līdzīgi kā krievu portālos praktizētā atslēgas vārdu un saišu sistema,kura lietotāju it kā velk iet tālāk. 

  Es neredzu novada mērķtiecīgu darbu,izņemot vienu videoklipu. Pat kaut kāds OGRENET ir papūlējies krietni vairāk,protams savu interešu labā. Bet protams-finansētājs jau BIJA,tikai vajadzēja prātu,ko gatavu paņemt. Kaut vai elementāri pievienojot komentārus esošajām publikācijām,neaizmirstot ,ka bez angļu un latviešu valodas ir vēl dažas citas.

  

  Par bildēm no koru olimpiādes, kur būtu atspoguļota lielvārdiešu dalība...nezinu. Var jau būt ,ka dalībniekiem kas tika. Publiskajā telpā neko daudz un kvalitatīvu neatradu. Var jau protams izrakties cauri foto aģentūras LETA arhīvam,kaut ko salasīt un nopirkt. Gan jau var. 

  Visu šeit aprakstīto var attiecināt uz komercializēto pasākumu ''Lec saulīte''

ĒHH,tautieši,tautieši....

Nākamgad Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētki,varēs šo danci griezt atkal :) :) :)

 

Tagad par šo galereju

Jau daudzas reizes rakstīju,ka biedrības ''Atceries Latviju'' laika un finansu rezerves ir tādas,kādas nu ir. Rezultātā RĪGA 2014 kultūras programmu nebija iespējams iekļaut mūsu poligonā,jo pamatmērķis ir lauku reģioni. Tomēr,ja ir iespēja strādājam arī tur. Te ir A.Priedīša bildes,cik jau nu viņs paspēj kur būt.

  Materiāls par LUDUS GRAVIS vispār ir unikāls,jo bija filmēšanas grupa,bet fotogrāfijas par šo koncertu būs vienīgās.

Ko ,lai saka? Strādājam,cik jau nu tās jaudas.

Introvertās mākslas festivāla „Ad lucem” ietvaros notika pasākums „Saullēkts pilsētā”, kas aicina uz kopā būšanu ar īpašiem mūziķiem visas nakts garumā Esplanādē, lai naksnīgajā pilsētas elpā ienestu neparastu, garīgu dimensiju. Klausītāji omulīgā teltī uz spilveniem varēja gremdēties introvertas mūzikas meditatīvajās noskaņās un kopīgā līdzpārdzīvojumā sagaidīt sauli pašā pilsētas sirdī! Esi te!

Tematiskā līnija: Okeāna alkas

Ludus Gravis

29.07.2014

Ludus Gravis - Riga
Ludus Gravis - Riga

Kontrabasists un komponists Daniēle Rokato (1969) atzīts par vienu no labākajiem mūsdienu mūzikas kontrabasa spēles virtuoziem. Ar savām kompozīcijām un jaunās mūzikas repertuāru viņš nemitīgi attīsta kontrabasa kā solo instrumenta spēles iespējas, ievedis kontrabasu kā solo instrumentu arī popmūzikā.

  Sikāk Lasīt ....................ŠEIT