Pedvāle 2013

Mistiski fantastisks vasaras saulgriežu pasākums brīvdabas muzejā

   Kas ir Pedvāles brīvdabas muzejs var palasīt šeit PEDVALE.LV

''

Abavas upes senlejas kreisajā krastā pretim Sabiles pilsētai atrodas Pedvāle. 1991. gadā tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs bijušo Firkspedvāles un Briņķpedvāles muižu ēku apkārtnē izveidoja Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un ietilpst Īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā ”Abavas ieleja.

Muzeja teritoriju 100 hektāru apmērā veido plaša ainaviska vide — ziedošas pļavas, lēzenas nogāzes, dziļas alejas un līkumaina upīte. Tā ir ideāla vieta, kurā izpausties visdažādāko nozaru radošajiem pārstāvjiem, izmantojot parka teritoriju kā brīvdabas telpu izstādēm, koncertiem, uzvedumiem un citām mākslinieciskām izpausmēm, kuras pieejamas visplašākajai sabiedrības daļai''

IEVA
IEVA

Konkrēta vieta manā pasākumu kartē bija iekļauta sen,domāts darīts-dodamies lūkot savām acīm.

  Man jau labu laiku viss darbs tiek veikts ar biedrībai''Atceries Latviju'' noderīgu akcentu. Taču šoreiz ir būtiskas atšķirības. Pirmkārt jau ģeogrāfiski,otrkārt darbā iesaistās sena cīņubiedre modele,asistente un tagad RISEBA studente,topoša kino darbiniece Diāna. Tātad tika filmēts materiāls dokumentālai īsfilmai.

Diāna jeb Šinis
Diāna jeb Šinis

   Kā tad mums gāja? Uzreiz varu teikt,ka šis bija vismagākais pēdējos pāris gados veiktais darbs. Iemesli banāli. Lietus, nakts un tam pakārtotas ķibeles.

Pedvale 2013

  Un tagad pēc kārtas. Braucām trijatā,es un divas līgotājas.Ceļu neviens no mums topogrāfiskiem idiotiem nezinājām,tātad pēc digitālā Susaņina ,jeb navigatora norādēm. Pa ceļam izjozām caur bijušo manu darba poligonu-Kauguriem,iebridām jūrā,un tad jau tālāk Kandavas virzienā. Pie reizes meitenes, uzmanoties no govju pļekām,saplūca ziedus un iekārtojušās uz šosejas sapina vainagus. Varēja doties uz mērķi. Vēl pa ceļam,kaut kur netālu no upes Vēdzele trāpījās magoņu lauks rapša sējumā.Mūsu pusē tādu nav. Tas košums protams rauj nost jumtu,bija japietur,lai kādu kadru nospiestu. Tālāk jau bez kavēkļiem līdz mērķim.

  Kad bijām ieradušies pāsakuma vietā,vispirms mēgināju apjaust,kur esmu nokļuvis. Te nu gaidīja pirmais pārsteigums. Parks ir DAUDZ lielāks,nekā bija cerēts. Arī aplūkojamo vietu un objektu ir daudz. Meitenes ķērās pie filmēšanas,es kalu plānu rīcībai un taisīju pirmos kadrus,bet tikmer rietumu pamale kļuva pavisam melna. Arī negaiss nebija ilgi jāgaida. Tā tad arī lietus vairāk vai mazāk bija kā pavadonis visu nakti.Ģērbām kas nu bij līdzi un devāmies vērot.

Līgo apavs
Līgo apavs

Turpinajumā sekoja izdarības saulrieta laikā. Gods kam gods,veiktās manipulācijas pārtrauca lietu,tā ka saules pavadīšana izdevās veren krāšņa un efektīga.

Pedvāle 2013;saulriets

  Turpmākajā gaitā gāja vaļā ugunskura aizdegšanas šovs.Uz to brīdi jau laikam bija pirmie upuri. Kolēģim ,oficiālajam fotogrāfam lietus saskādēja kameru. man bija arī jāasistē,pareizāk sakot jātur širmis virs Diānas kameras,lai cilvēciņs var filmēt. Kopumā murgs,pie kam neskatoties uz to ,ka bija pilmēnes un īsākā nakts-tumsa pamatīga.

Te nu mēs bijām jau izmirkusi ,nosaluši un izsalkuši-tapēc devāmies nedaudz apsilt,pārģērbties un kaut ko nograuzt.

Aptuveni pēc 1,5 stundu atgūsanās bijām gatavi jūsmot par pasākuma noslēguma daļu. Austrumu dejas un mistiskais uzvedums....

Un te ir kadrs, ar kuru man izbeidzas visi akumulatori

 Kaut gan,nekas traks.To samirkušo ripuli ar mokām aizdedzināja,un šamais tā diezgan šķidri noripoja no kalna.Dažu sekunžu kaifs.

Noslēgumā; manas izjūtas

 Kopumā jāsaka,ka gan šī vieta,gan tur rīkotās aktivitātes IR VĒRTS apmeklēt un aplūkot.

  Es neesmu lasījis atsauksmes. Mans iespaids ir negatīvs. Kāpēc? Varbūt nebiju tam gatavs. Kaut vai daudzi ojekti -instalācijas. Ja redzu milzu daiktu,kura nozīme man nav skaidra un,kurš izskatās pēc gigantiska vīrusa vai baciļa,tas manī izsauc piesardzību.Tādā mērogā pārveidojot dabas ainavu,ir risks,ka kaut kas var arī neharmonizēt.Līdzīgi,kā Karaļkalnā. Ievēroju,ka visi rituāla un izrādes gājieni tika veikti pretēji pulksteņu rādītāju virzienam. Kāpēc? Nezinu.To atcerējos nedaudz vēlāk. Bija vēl vairākas lietas,kurām neatrodu citu vajadzību,kā pirmatnēju dziņu barošana. Jā -loģiski,kaut kāda artava gan jau jānoliek uz klientu pievilināšanas altāra.

  Bet kopumā savdabīgi ,interesanti un efektīgi. LIKE,RESPECT!

 

                                                        UZ SĀKUMU