Sēņu lasīšana 2012

Sēņu tanta
Sēņu tanta

    Doma par sēņu lasīšanas reportāžu puspajokam jau virmoja sen.Tikai man tās sēnes beidzamajos gados ne īpaši garšo.Tas jau gan nekad nevar būt par kavēkli,lai lieku reizi paklaiņotu mežā.Tā arī sanāca.Un protams notikumi risinājās pilnīgi pēc cita scenārija,kā biju iedomājies.

   Negaidīti un skumja iemesla dēļ Latvijā iegriezās fotogrāfe Žanna Žaka,jeb meduslācis,bet ap viņu ,kā noprotu,notikumi mēdz griezties virpulī.Šajās dienās kā reize risinājās arī sēņotāju sacensības Ķeguma novadā.Tas bija lielisks pasākums,lai izvilktos pie dabas.Pēc valdes priekšsēžaR.Puriņa iniciatīvas tā arī darījām.Sevišķi tāpēc,ka pēc nožēlojamās reklāmas mēdijos,bija skaidrs,ka ja arī dalībnieki kaut kādi vēl būs,tad ar iemūžināšanu vēsturei var pašķidri sanākt.Faktiski tā arī bija.Ja ne mūsu kopīgais veikums,kuru var aplūkot www.ogresbalss.lv. Šīs sacesības būtu saglabājušās vēsturei dažu statisku apbalvošanas bilžu veidā

   Par pasākumu....

*Tātad,uzvarēja komanda „Lāčplēsis”-5.536kg

*Otrais,komanda iz viena cilvēkaV.Pugačs”Vientuļais Vilks”-2.380kg

*Trešie”Ome un mazdēls”-1.936kg.

   Piedalījāmies arī mēs,komandā „Meduslācis”-ar zirgošanos un plosīšanos sēnes grozā nebira-453g toties dabūjām balvu par atraktivitāti un noformējumu,kā arī visu sabildējām. Līdzi biju atvilcis savu meitiņu Mariju,kuru neskatoties uz bijīgo attieksmi pret eventuālām Tomes milzu čūskām,dabūja otro vietu sīču konkurencē.

Pasākums bija superīgs,vieta iekārtota 56*44’30”Z   , 24*35’57”A,bet atkārtojos,pievīla organizatoru reklāmas prasme 

 

Salīdzinājumam-2007.gada 15.septembris

Sestdien Tomē Latvijas sēņošanas čempionātā divu stundu laikā tika salasīti 125 kilogrami sēņu, aģentūru LETA informēja čempionāta rīkotāji.

Komandu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva komanda «Lūši», kas savāca 10,94 kilogramus sēņu. Otrajā vietā ierindojās Gavrilovu ģimenes komanda «NBC» ar 6,92 kilogramiem sēņu, bet trešo vietu ar 6,42 kilogramiem salasītu sēņu ieņēma Vīķu ģimenes komanda «Siliņi».

Individuālajā vērtējumā, salasot 5,1 kilogramu sēņu, pirmo vietu ieguva Eduards Purviņš no komandas «Lūši». Otrais bija šīs pašas komandas pārstāvis Ēriks Ofmanis ar 3,89 kilogramiem sēņu, savukārt trešajā vietā ierindojās Nikolajs no komandas «Centrāltirgus sēņotāji», kurš bija salasījis 3,83 kilogramus sēņu.

Kopumā čempionātā piedalījās 120 interesenti. Vērtējot, vērā tika ņemtas tikai salasītās bekas un gailenes. Tiesneši nevērtēja sēnes ar tārpiem.

 

Dendrārijs
Dendrārijs

 Tā kā sēnu sacensību guvums bija noželojams,feirāms kopā ar meduslāci turpinājās.Tika paķerti ēdienkartē poniji,dendrāriji un sēņainie Sērenes meži,bet tas jau vienīgi liriskai piebildei.