Uguns skulptūru čempionāts

18.01.2014

 uguns skulptūru čempionāts
uguns skulptūru čempionāts

  Tikt uz šo pasākumu plānu perināju jau laicīgi,tomēr gandrīz viss nojuka. Darbā daudz apslimušo,tāpēc bija problemātiski dabūt brīvdienu. Tomēr izperināju kādu rokādi un varēju doties. Par cik iepriekšējās tūres laikā Lielvārdē gandrīz krampi dabūju dēļ aukstuma,šoreiz saģērbos siltāk un pat cimdus paņēmu,ko nekad parasti nedaru.

  Diena bija ļoti piesātināta,tika pogāta vaļā ''Rīga2014'' kultūras prezidentūra,bet es neļāvos knipsēt visu pēc kārtas. Pirmkārt jau tāpēc,ka mums biedrības ''zirdziņš'' ir lauku reģioni(galvaspilsētā tāpat ir 2 knipseri uz iedzīvotāju),otrkārt vairākus zaķus bliežot var i pūku nedabūt. Tāpēc varonīgi pagāju garām grāmatu ķēdei un devos uz Ķīpsalu. Funktieris bija vienkāršs. Zinot,ka būs armija fotogrāfu ,man bij jāatrod SAVS rakurss. Nedaudz papētot situāciju ,tapa skaidrs,ka tāda ideālā tur nemaz nav +mainīt pozīcija nebūs laika,tāpēc nogruntējos jahtu piestātnē un uzminēju. bija atnākusi kāda meitene un bija kolēģis A.Priedītis .... VISS. Bez pūlēm un burzmas sabildējām ,kā iecerēts.

MATERIĀLS NO SKATĪT ŠEIT

Sestdien Rīgā noslēdzoties otrajam Pasaules uguns skulptūru čempionātam, ar skulptūru "Eiropas nolaupīšana" uzvaru guva tēlnieku komanda no Krievijas - Rašids Sagadijevs un Tatjana Sagadijeva.

Uzvarētāji arī ieguva uzņēmuma "Roberts Bosh" simpātijas balvu, aģentūru LETA informēja nodibinājuma Rīga 2014 sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Otro vietu izcīnīja Šveices pārstāvji, bet trešo vietu starptautiskā žūrija piešķīra Somijai māksliniekiem.

Čempionāts bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem. No 16.janvāra līdz 18.janvārim tas risinājās Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta, iekļaujoties "Rīga 2014" tematiskajā līnijā "Rīgas karnevāls“. Čempionāta apmeklētāji varēja ne tikai vērot 12 valstu komandu darbu, bet arī paši iemēģināt roku nelielu uguns skulptūru veidošanā, sveču liešanā un svečturu gatavošanā.

Īpaši daudz apmeklētāju bija festivāla noslēgumā sestdienas vakarā, kad visas uguns skulptūras tika aizdedzinātas, bet par īpašu noskaņu rūpējās ritma grupa "Pulsa Efekts" un ugunsžonglieri "FireSpirit", kā arī Igaunijas bungu grupa "Viljandi Drumlab", kas spēlēja vienu no pasaules lielākajām bungām.

Kopumā čempionātā piedalījās mākslinieku komandas no Latvijas, ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Krievijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices. Komandu uzdevums bija izveidot koka un salmu konstrukcijas, kuru augstums un platums nedrīkstēja pārsniegt sešus metrus. Visiem čempionāta dalībniekiem skulptūru veidošanai tika nodrošināts vienāds materiālu daudzums, radot līdzvērtīgas starta pozīcijas.

Par pirmajiem pasaules čempioniem 2011.gadā kļuva lietuvieši, bet Latvijas komanda tēlnieka Agra Dzilnas vadībā ieguva otro vietu.

Rīgas čempionāta mākslinieciskais kurators bija Gunārs Karls Nilsens no Zviedrijas, koordinators - Indeks Lehts no Igaunijas, producents - Reinis Druvietis no Latvijas.

Sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014" čempionātu rīkoja kultūras biedrība "Make Art", kas Rīgā uz AB dambja 2011.gadā un 2012.gadā veidoja arī smilšu skulptūru festivālu "Make Sand Art", kā arī ledus skulptūru festivālu "Make Ice Art Riga" 2011.gada ziemā Bastejkalnā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām un radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Agra veikums_SPIED UZ BILDES