Zolitūdes traģēdijas piemiņas zīmes atklāšana 21.11.2015

  NAKTĪ ESMU SAŅĒMIS BILDES NO BIEDRĪBAS FOTOGRĀFA A.PRIEDĪŠA .TAGAD TAISU PUBLIKĀCIJU,BET DOMAS IET NEDAUDZ CITUR.

 

  Pasaulē jau kuru gadu iet nemierīgi. Titulbildē kāreiz ieliku attēlu,kurš mums ar meitņu spontāni radās rītā,kad uzzinājām par Parīzes terora aktiem. Svārsts ir labi iešūpots,pļauja turpinās. Parīzes notikumu saistībā tika atgādināta Somālija,Ukraina un citas vietas. Kura bēda lielāka ???

  130,200,54.......... 8000 upuru...

Šai sakarā atcerējos citu epizodi. Vēlāk vēl daudzreiz tā gadījās,bet pirmā visspilgtāk saglabājusies. 

  Nākot no skolas (2 klase liekas),pagalmā biju pasniedzies līdz pārviltam elektrības vadam un plaukstā velkot gāju uz durvju pusi. Diena bija lietaina,un vads bija savienots no gabaliem ,nevīžīgi ar auduma lipīgu lentu. Un tad kādā brīdī caur mani sāka iet strāva. Sajūta neaprakstāma. Visu krata,atrauties nevar,ausīs sprakstoņa. Tas turpinājās daudzas bezgalīgas sekundes,kamēr nokritu. Kaucu pillā rīklē kā ievainots kucēns,jo labi jūtams nāves tuvums un galvā viena doma-TAS TIEŠĀM VISS,BEIGAS....

 Katrs mirst individuāli. Tāpēc mani šausmina traģēdiju mērīšana ciparos. Pietiek ar vienu...

21. novembrī, Zolitūdes traģēdijas piemiņas gadadienā traģēdijas vietā, ar pareizticīgo dievkalpojumu pieminēja bojāgājušos un atklāj pagaidu memoriālu traģēdijas upuru piemiņai. Memoriāls izvietots uz pagaidu laiku, pēc visas teritorijas pārņemšanas Rīgas domes īpašumā tiks rīkots konkurss pastāvīgas piemiņas vietas izveidei. Biedrība “Zolitūde 21.11.” vienbalsīgi izvēlējusies sabrukušā veikala “Maksima” vietā, uzstādāmā pagaidu memoriālu – simbolisku stikla stabu, kurš tiecas debesīs, veidojuma pamatā izgaismoti skaitļi “21.11.2013.”. Piemiņas vietas memoriāla autore, māksliniece Arta Goldberga. Biedrība „Atceries Latviju” tās autori nevarēja paiet garām arī šis skumjās piemiņas zīmes atklāšanai tāpēc šo pasākumu fiksēja vēstures liecību fiksētāju biedrības fotogrāfs Agris Priedītis. Pielikumā zemāk bildes no pasākuma.

Ak jā....  Maxima veikalos praktiski neiegriežos joprojām. Varbūt 3-4 reizes pa šiem gadiem

Te ATCERIES ZOLITŪDI SPIED ŠEIT