Ainava

Tiltšņifšaize

Konceptuālā māxsla

       Tātad, ķeramies pie darba. Pēdējā laikā bieži nācās saskarties ar domu,ka autori vispirms uzražo kādu murgu un pēc tam tam cenšas piešūt ideju. To nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut. Tāpēc pēc nelielas analīzes izvēlamies koncepta dzimšanas laiku. Manā gadījumā pauris labi strādā no rīta,kad urīnpūslis ir atbrīvots,kafija padzerta,sēžot uz balkona un pīpējot.Metode pārbaudīta,darbojas labi un rodas projekta apraksts. Šaja gadījumā:”Ilgas pēc pavasara krāsām,siltas saules un mīlestības nedaudz lomogrāfiskā izpildījumā caur pavasara šķīdoņa prizmu”.

   Tālāk pati realizācija. Steigties nevajag. Tāpēc nebildēju pa logu,vai no kāpņu telpas nojumes,bet pārvaru iedzimtu slinkumu un dodos ekspedīcijā.Cigaretēm pakaļ uz veikalu tapat bija jāiet,un arī desmit minūšu ceļs ir liels varoņdarbs brīvdienā. Tā kā Raimo Lielbriedis nesen ieminējās ,ka Latvijai ir nepieciešama ielu fotogrāfijas renesanse,tad nolemju sava projekta ietvaros no ceļa nenoiet un pa kupenām nebradāt. Darbā svarīga ir optika. Izvēlos lēcu,kas pēc fokusa attāluma dod cilvēka redzei maksimāli tuvu rezultātu(kad tas civēks ir kaut ko ierāvis bikšu ravējslēdzī). Sanāk 8mm.Šim objektīvam ir vel viens pluss,nav autofokusa,tātad nekas neaizkavē domas lidojumu. Būtiski ir arī laika apstakļi.Jāuzmanās,lai mākslu nesačakarē saulrietu toņi vai informatīvi pārgudras slīpās gaismas.

   Pārgājiena laika tika iegūti aptuveni 70 kadri,no kuriem tika atlasīti 20 interesantakie. Vēl viens būtisks apstāklis. Bildētājiem ir niķis programmās attēlus sabojāt,lai no šīs nelaimes izvairītos izveidoju divus action,vienu konvertēsanai no RAW,otru apstrādei PS. Iedarbinot visu,sajūta ir kā griežot naudas drukājamo mašīnu. Atliek skatīties un pārsteigumā elst. Ja psihe ir rūdīta,šo laiku var izmantot apcerot drukāšanas,izstādes rīkošanas un balvu saņemšanas lietas.

Tā ,te nu ir triju stundu necilvēciska darba rezultāts

 

Ļoti labs analogā foto pielietošanas apraksts mūsdienas Lunis versijā

 

Oh es šodien šito tēmu skaidroju "Lauku publikai" un man viena skolotaja pateica IZCILU salīdzinājumu. Tātad "Gribu fočet uz FILMAS" = "Gribu glīti rakstīt ar Zoss spalvu !" , Kas tur sarežgīts ZOSI NOĶERAM spalvu izjaujam VISS NOTIEK! A kur ņemt ZOSI? Nu labi zoss atrasta LAUKOS / Zooo , pie spalvas tikām , bet tak tā spalva sākumā jāuzasina KURŠ MĀK ? Neviens nemāk , beigas ar lielu čekaru un neskaitamiem meģinājumiem IZDODAS atrast kādu kurš māk , TINTE vajag tak arī tinti ar kuru rakstīt , NAV atrodama beigas atrod RECEPTI pēc kuras tinte tasita , vai aizbraica uz Rigu mākslinieku veikala nopirka TINTI , nu beidzo VISS IR !! Rakstam , B+ļaģ NESANAK , neviens nemak vairs spalvu roka turet nezin ka jamerce tinte vienas piles un ķeburi SANAK , beigas ar lielam mokam KAUTKO uzķeburo PRIEKS aizveram burtnīcu un DIRSĀ laps salipa ! Par dzešlapu ar neviens neko nebij dzirdējis