NOTIKUMI

Valentīna Doneiko un Ogres himalaji

Ogre R.Kozulis foto
uz V.Doneiko izstādi

    Jau labu laiku nebiju bijis uz izstādēm.Tas nekam neder,jo var atrauties pavisam no zemes un palikt bez nojēgas par to, ko citi dara. Ar steigu bija kas jādara. par spīti mūžīgam laika trūkumam. Uz J.Knāķa darbu palūrēšanu netiku-žēl,bet te negaidot uzradās jauns upuris. 

 Ogres fotoklubs šogad iepriecina ar gruntīgu pieeju un viss darās ar vērienu,runa par fotomēnesi Ogrē.

 

  Tātad divas izstādes Ogres centrā.

 

*

Fotogrāfes Valentīnas Doneiko (26.10.1960.-25.09.2012.) piemiņai izstāde "Pilsētas Pulss", Ogres Kultūras centra Mazajā zālē

1-14.10. Ogres Mākslas skola. Izstāde "Mirklis Latvijas centra kalnos". 

Kaut gan zinu,kur Doneiko darbus var papētīt,teiksim šeit un šeit,nolemju vispirms pavērot izstādi un tad.Pasākums ir nopietns,sagatavošanās darbi arī. Kameru iekarinu pleca siksnā,tā kūļājas kaut kur jostas rajonā,pievienoju pulti un aidā. Pa ceļam šad tad nospiežu pogu,traks gājiens,bet es uz tādas nots...pA ceļam sāk līņāt,aizsmidzina objektīvu,bet tam nav nozīmes. Tā esmu klāt,man laipni atver zāli...........skatos. Ha! HM jā. Ir redzama meistara roka,kolosāls gaismas un mirkļa skatījums,dažas ļooooti patīk ,dažas atkal ne visai. pam pa ram-NEKAS. Pirmkārt neesmu nekāds lielais streetphoto piekritējs un otrkārt,liekas izstādes organizētājiem varbūt nav izdevies savākt un izlikt JAUDĪGĀKO komplektu,bet visumā labi. Eju tālāk. Mirklis centra kalnos.

  Ir tā,ka man nesanāk vairs aktīvi piedalīties OFK aktivitātēs,bet zinu,ka tur izstādes gatavo it kā rūpīgi,šķiro analizē.....Diemžēl staigāju pa to zāli ar palielu apjukumu.Labi,ne es diplomēts kritiķis,ne fotogrāfs varbūt pēc kaut kādām mērauklām tur viss ir kārtibā,bet nu neiet kopaina ar viedokli,ka izstādē katram darbam jabūt spēcigam. Likās pusi vismaz varētu izmest...Nebiju pievērsis uzmanību arī tam,ka darbi veidoti tūrisma attistības veicināsanai. Jēziņ-tad ta vispār liekas vajadzēja dragāt tā ,lai potenciālam ceļotājam rodas vēlme tūliņ to vietu apmeklēt. Poligons smukbilžu ražotājiem tā teikt. 

   Labi,palasīšu varbūt nopietnāk par šo tēmu,bet iespaids,ka šis bija tikai neveikls mēģinājums bez sagatavotības un patiesas degsmes. Tā tik ķeksītim,kā sanāca.

   Toties,pa to laiku,kamer tur grozījos,uzspīdēja saule un tiku pie dažiem glītiem un krāsainiem pilsetas centra kadriem. Gan jau bija vērts braukt. :D


mariartphoto streetphoto
mariartphoto streetphoto
mariArtphoto streetphoto
mariArtphoto streetphoto
mariArtphoto streetphoto
mariArtphoto streetphoto
Izstāde par Ogres himalajiem
Izstāde par Ogres himalajiem
mariartphoto streetphoto
mariartphoto streetphoto
mariArtphoto V.Doneiko izstāde
mariArtphoto V.Doneiko izstāde
Ogre Brīvības iela
Ogre Brīvības iela
Izstāde par Ogres himalajiem
Izstāde par Ogres himalajiem

photo by R.Kozulis
Tagad varu mājup iet

Baibas Rīteres darbu izstāde Ogrē

Vakar pa ceļam uz fotokluba nodarbību,abi ar Rihardu izejot no gājēju tuneļa ,tikām pēkšņi apstādināti. Iemesls bija satriecošs skats,kurš pavērās no Ogres mākslas skolas logiem. Viennozīmīgi tas bija jāapskata tuvāk.

  Noskaidrojās,ka izstāžu zālē ir izlikti Baibas Rīteles tekstila darbi.Iespaids -vienreizējs. Zinot ,kā tie gobelēni tiek veidoti sajūsmai nebija robežu.Sen nekas tāds nebija redzēts. Tas bija arī par iemeslu,kāpēc neskatoties uz dranķīgo laiku,šodien ņēmu kameru un vēlreiz devos turp. Darbi ir pabijuši daudzās valstīs un saņēmuši godalgas. Par autori varat palasīt viņas mājaslapā www.baibatextileart.lv.

   Bet labāk ir aiziet un pašiem apskatīt,noteikti iesaku.

Kartupeļi,govs u.c.

  Iesakumā doma jau bija laba-aizbraukt uz laukiem palīdzet stadīt kartupeļus, Diemžēl stiprais lietus tā samērcēja zemi,ka stādāmai mašīnai vairs nebija ,ko darīt.Tad ta pasākums mainīja prioritātes,un viss gāja ka parasti. 

 Nākamnedēļ jābrauc tie kartupeļi norakt....:)

Neliela šmuce

   Vakar pāršķirstot darbā žurnālu"Latvijas Dzelzceļnieks"ieraudzīju pazīstamas bildes.Kad autoram apjautājos par šo faktu ,atklājās,ka minētais izdevums tos vienkārši aizņēmies no fotogrāfa saita,piemirstot,ka ir tāda lieta kā autortiesības. Pirms publicēšanas bildēm nogrieztas īpašumu apliecinošas zīmes un nav minēts autors.

  Tā lūk,ar to morāli un tikumību mums te iet......

Autora orģinālās spied šeit