David Drebin


Šī autora fenomens gan jau tiks vēl pētīts ,bet pagaidām mēs varam vērot cik strauji attīstās šis mākslinieks.It kā nekā sarežģīta ,fotogrāfijās atspoguļotas ļoti ikdienišķas sadzīves ainas un dabiski pārdzīvojumi ,pēc idejas nekādas dziļas psihoanalītikas.Bet tajā vienkāršībā jau arī slēpjas šo darbu pievilcība. 
Pēc būtības šis bildes ir kā izgriezti kinofilmas kadri ,kur skatītājam pašam jāpiedomā sižets un tā turpinājums.Ļoti sulīgas krāsas, dokumentāli ,bet mākslinieciski personāži pārvēršas par elkiem .Bildēs ir izjūtama autora attieksme attiecībā pret notiekošo. Apbrīns ,smalks humors zināma ironijas deva un dziļa sociālo procesu analīze ,tā to varētu raksturot. 
Talantīgs fotogrāfs vienmēr atradīs izteiksmes veidu ,kā realizēt savas idejas. Spilgts piemērs David Drebin. Viņs ir izvēlējies žanru ,ko varētu kvalificēt kā sarežģītu komerc un mākslas novirzienu apvienojumu.Viņa darbi balansē starp realitāti un ilūziju.Košas krāsas,spēcīgas emocijas,izteiksmīgas jūtas,tas par ko mēs klusībā sapņojam,bet kaunamies atzīt.Visu to fotogrāfs sniedz mums kā gaidītu dāvanu un pārsteigumu. 
   D.Drebin dzimis Toronto ,Kanādā, beidzis dizaina skolu Ņujorkā,īsā laika posmā kļuvis pazīstams komercfotogrāfijā. Lūk neliels saraksts ,kā pasūtījumus pildījis: Rolling Stone, Nike,Vanity Fair, Elle, American Express ,MercedesBenz,PlayStatio n u.c. 
   Bez šaubām komercfotogrāfa ietekme ir jūtama, bildes ir taisītas nevainojami kvalitatīvi,augstā līmenī,bet visur ir jūtama autora nedaudz ironiskā attieksme pret notiekošo. Skatītājs it kā pārlapo svešu fotoalbūmu,sarkst un kautrējas,bet negrib izlaist no rokām.Autors provocē atzīt slēptos dzinuļus un būtību. 
   Jauniešu subkultūru ,kura veidojas lielpilsētu ielās ,parasti pieņemts kritizēt.Bez izpratnes un analīzes noliegt un viss,D.Drebin veido dialogu .Nelielot un nepeļot pēta ar kameras palīdzību. 
   Lai noteiktu savu pozīciju starp kolēģiem,viņš sauc sevi par fotogrāfu –psihologu, jeb psihogrāfu. 
Pat ja seksuālā tēma autora darbos nav sniegta atklāti,klātbūtne ir jūtama visur.Puiši redzams jūtas nu vienkārši ‘’kruti’’,bet meitenes jūtas spējīgas pavedināt ikvienu .Hormonālās vētras gūst virsroku pār saprātu,attiecību veidošanas pieredzes trūkums ievelk apātija,bet dzīvesspars ir tik liels,ka neļauj ieslīgt apātijā. 
Rezultātā rodas ārkārtīgi krāšņas bildes,ko autors pamet kā ēsmu un pats tīksminās par savu meistarību. 
       Mans tulkojums pēc Vladimir Neskromnij raksta žurnālā Foto&Video 
Vienkārši konkrēti labas bildes,kuras pamatīgi paņem,gribas skatīties vēl un vēl. Diemžel internetā atradu tādas maziņas tik, lai sniegtu ieskatu. Respekt-ar šī autora darbiem iesaku iepazīties ikvienam,kam interesē foto.