Jumpravas kultūras namam 100

    Tad re kā,Jumpravas kultūras dzīve tuvojas savai kulminācijai.Vairāk vai mazāk,kam par iemeslu ir mans dzīves ritms, bet notikumiem pagastā sekoju līdzi. Daļu no tiem arī tiku bildējis-sākot ar 2008gadu. Šis gads sagadījās vairāk veiksmīgs un ražīgs ,diezgan regulāri izdevās pabūt vairākos priekšnesumos,sākot ar Lieldienām. Praktiski viss ir bijis apskatāms manā mājaslapā. Pa šo laiku esmu pavērojis vietējās foto aktivitātes nonācis līdz vairākiem secinājumiem;

    Galvenais - TE IR PIETIEKOŠI DAUDZ INTERESANTA. Ir skaista vieta,daba un pats svarīgākais daudz talantigu un interesantu    cilvēku,kuri ir pelnījuši,lai par to visu paliktu materiāls vēsturei. Diemžēl  prakse ir nedaudz savādāka. Apciemo mūs profiņi no  tiem kantoriem,kuri bildē skolās,bērnudārzos u.c. pēc konvejera metodes.  Pie sienas,blaukt,pie sienas blaukt-samaksā -lūdzu bildes kā no  drukājamas mašīnas un atā līdz nākamajam gadam.

    Kaut kādus nopietnākus večus manīju šķiet tikai uz Jumpravas 800 gadu pasākumu un bērnu dziesmusvētkiem. Es viņus saprotu,nav jau kam īsti apmaksāt kaut vai ceļa izdevumus. Līdz ar to kultūras arhīvs lāpās ar to ,ko kāds foto mīļotājs uzdāvina ,vai arī tautas nama darbinieki mēģina bildēt paši. Rezultāts ir tāds ,kā to jau varētu prognozēt.

    Līdzīga situācija ir arī ar izstadēm,kuras Tautas namā ir regulāri apskatātāmas. Nav īsti zināmiem fotogrāfiem stimula kaut ko vest un izstādīt. Izņēmums šogad cik atminos bija Ogres fotokluba vadītāja V.Mihalovska darbu ekspozīcija. tāpēc tiek izlikts ,kas ir. Un nav pat korekti runāt par vietējo darbinieku spēju novērtēt un izšķirot kaut kādas vērtības no sēnalām,jo nav jau tās izvēles. Līdzīga situācija ir visā Latvijā,jo tālāk no Rīgas,jo mazāk fotogrāfu.

    Jā ,bet es nedaudz novirzījos no tēmas. Tātad tagad gatavojamies Jumpravas kultūras nama 100 gadu jubilejai. Mans darbs pagaidām ir paveikts,tika sabildēti visi kolektīvi ,kuri nes gaismu mūsu dvēselēs. kā noprotu,man būs arī iespēja sabildēt pašu pasākumu.

                                       Gaidam 15. un 16. jūniju!

 

 

Svētku norise

Jē,aiziet-te nedaudz no kultūras darbinieku sumināšanas pasākuma

Nākamā diena-16.jūnijs

Jumpravas kultūras namam 100

To,ka jumpravieši ir ļoti ņipri,apliecina paralēli notiekošais izlaidums

Noslēgumā vakara programma

Jumpravas kultūrasnamam 100

Nedaudz citā rakursā....

Jumpravas kolektīvi,bildes kalendāram

Bez tiem parādes skatiem dažas tādas neformālākas arī pieliksim

 Tā,tagad jācer ,ka neviens bildēties gribētājs nav aizmirsts......

Finišā ieliksim ieceres autora un izpildītāja dubultportretu