Latvian Railway

JOB100GRAMM

LDZ stories JOB100GRAMM

Kas notiek lielākā nodokļu maksātāja kēķī?? Kā dzīvo darbinieki,kad kļūda var maksāt ļimonus un dzīvības. Kā strādāt situācijā ,kad notiek nežēlīga cīņa starp naudasmaisu un tehniskās inspekcijas interesēm? Katru dienu jauni rīkojumi,katra īpašnieka vagons jāapstrādā savādāk. Stress,stress,stress-gan darbā,gan brīvdienās-jo nezini par ko būs jāskaidrojas rīt

Dzelzceļa MPS

Maizesdarbs- kā svētki,kā otrās mājas

    Darbs kā jau darbs.Šonakt bija nakts maiņa,tad jau kraviniekiem netraucē pasažieru vilcieni,un jāstrādā parasti nedaudz vairāk nekā dienā.Tumsā, arā ar lukturīti, gar vagoniem.Nakts diezgan dranķīga-lietus kopā ar slapju sniegu,vējš.Pie tā gan pa šiem gadiem pierasts,tā ka viss normāli.Apstrādāju vilcienu,izrakstu izziņu,atdodu mašīnistiem ,atā ,laimīgu ceļu,var iet dienesta telpās apsildīties,padzert kafiju un gaidīt nākošo.

Viss ritēja normāli līdz kādiem pustrijiem.Pēkšņi pie durvīm kaut kas klauvē. Domāju,ka laikam atkal kādi Ķengaragi alkāni apmaldījušies,jo savējie un priekšniecība klauvēt nemēdz.Skatos ,pie durvīm mīņājas grupiņa dažādu cilvēku.Delegāciju vada opītis ap gadiem 70,divas sievietes un padsmitnieks. Prasu ,ko šiem nakts stundā šeit vajag un sņemu atbildi,ka šamie esot pusprofesionālu amatieru vagonu apskatītāju-atslēdznieku grupa un esot ieradušies sava hobija ietvaros pastrādāt .Manas acis kļūst divreiz lielākas un perfekti apaļas. Ar zināmām grūtībām pūlos slēpt savu apjukumu,tad palēnām mēģinu risināt situāciju.sāku skaidrot, ka man maiņā štata vietas ir nokomplektētas,strādnieku pietiek,ka tam ir vajadzīga izglītība un pieredze.....

Jauko kompāniju tas nemaz nemulsina.Viņi esot internetā un televīzijā vilcienus redzējuši,esot bijuši kursos pie bijušas pārmijnieces Klavdijas,par ko esot sertifikāts un instrumenti arī esot līdzi.Skatos ,instrumenti tiešam ir līdzi,pāris āmuri un aizvēsturisks automobiļa kurbulis. Domāju ,viss,esmu pilnīgi nojūdzies,no rīta ceļš pa taisno pie psihiatra. Dežurants skaļrunī izziņo,ka uz 11.ceļa pienāk vilciens Nr2412 no Taškentas ,un es pamostos pie sava darbagalda.Lai Dies nograbstās, ko tādu piedzīvot!

Un ar priecīgu prātu,ka neesmu profesionāls fotogrāfs,kam šādas situācijas ir reāla ikdiena,dodos atkal naktī pie saviem vagoniem. Drīz jau rīts.

 

Viena diena

Vagonu tehniskās apkopes punkts "Šķirotava"

Латвийская железная дорога