LĀČPLĒŠADIENAS SVINĪBAS - OGRE  2015

11.11.2015

Tātad Ogre

Īpašā ceremonijā, klātesot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Ogres novada pašvaldības vadībai, citām promenentām personām un simtiem ogrēniešu un pilsētas viesu, tika atklāts Latvijā pirmais monumentālais valsts karogs.

Karogs tika iznests, skanot grupas "Auļi", ritmiskajai un tautiskajai mūzikai, bet pacelts svinīgi skanot Latvijas Republikas himnai "Dievs, svētī Latviju".


Ar šo īpašo notikumu visus ogrēniešus sveica arī Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzteica ogrēniešu veikumu tautas un valsts vēsturiskā piemiņas un vērtību saglabāšanā. Prezidents pauda gandarījumu par latviešu strēlnieku piemiņai izveidot zīmi pie Ogres salas – šī piemiņas zīme tagad ir kļuvusi par pulcēšanās vietu patriotiskos pasākumos. Uzrunājot iedzīvotājus monumentālā Latvijas karoga atklāšanas brīdī, Valsts prezidents sacīja: "Ogrēnieši ir sarūpējuši savai valstij brīnišķīgu dāvanu, apliecinot cieņu Latvijas valsts svētumam – karogam, mūsu valsts vēsturiskajām un morālajām vērtībām, lepnumu par savu tautu, kas, spītējot politisko līkloču skarbajiem vējiem un svešu varu pāridarījumiem, ir spējusi celties un doties uz priekšu. Esmu lepns, ka Ogre – pilsēta, kurā es dzīvoju, – ir pirmā pilsēta Latvijā, kur majestātiski plīvos šāds karogs". Prezidents īpaši pateicās domes priekšsēdētāja vietniekam Egilam Helmanim un domes deputātam Egīlam Dzelzītim par ieceri novada centrā uzstādīt monumentālo Latvijas karogu un par šīs ieceres īstenošanu, kā arī domes priekšsēdētājam Artūram Mangulim par atbalstu ieceres realizācijā.


Ogre ir pirmā pilsēta Latvijā, kas īstenojusi šādu patriotisku projektu, gatavojoties Latvijas Republikas 100. gadadienai, kas Latvijai apritēs 2018.gadā. Uzrunu teica Latvijas Karoga biedrības priekšsēdētājs Rihards Kols.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis
Valsts prezidents Raimonds Vējonis