Ogre.Zilie kalni-ziema 2015

24.01.2015

zilie kalni
Ainava no skatutorņa
Zilo kalnu skatutornis
Zilo kalnu skatutornis

 Šis jau ir trešais brauciens uz Ogri pēdējā mēneša laikā. Nav viegli mūsu klimata apstākļos noķert momentus,kad visi temperatūru un gaismu komponenti sakārtototos ideālās kompozīcijās. Nekas,gan jau pa kripatiņai ievāksies. 

  Šis materiāls kopumā varētu būt arī, kā savdabīga reklāma Ogrei no sērijas'' biju-paprovēju-atzinu par labu esam''  :)

 Devāmies kopā ar frontesbiedru Rihardu-viņa skatītais ir aplūkojams SPIED ŠEIT

  Kopumā teritorijā pavadījām apmēram piecas stundas,kauliņi vēl divas dienas nedaudz smeldz. Vairumu bilžu uztaisījām ar lielu fokusa attāluma objektīviem; 300/2,8 un 500/6,3. Ja lielais nikkor ir jau pārbaudīts un teicams,tad padomju MTO izrādījās daudz kaprīzāks,neprognozējamāks un visādi citādi nepiemērotāks uzdevumam. Bet ar to biju iepriekš rēkinājies.

 Maršruta sākums bija skatutornis. Objektam nav ne vainas,ja izmanto ar apdomu. Jārēķinās,ka uz kāpnēm ir nedaudz sniega,ledus,tas arī nedaudz šūpojas, kā vējā ,tā no apmeklētāju kustībām-tāpēc redzēju vismaz divas ģimenes,kuru sievietēm un daļai bērnu bija vienkārši bail tur rāpties. No augšas skats ir varens,tikai lai nobildētu ,vajag ļoti labus apstākļus. Arī vandaļi neko daudz vēl nav apskādējuši-izņemot dažus trulus un nelielus uzrakstus sarakstījuši. Apmeklētāju daudz-stundas laikā ap 15 cilvēku diezgan droši.

nikkor 300/2.8
Rihards Puriņs_''Atceries Latviju''

Slēpošanas trase un kalniņi

 Sagadījās,ka pēc manas došanās ceļā,turp atpūsties nolēma doties arī ģimene un draugi. Spriežot pēc viņu atsauksmēm(meita bija sajūsmā)-Ogres Zilie kalni ir jauka atpūtas un sporta vieta. Cilvēku bija ļoti daudz un visiem bija iespēja izbaudīt ziemas priekus visdažādākajos veidos. Tauta pozitīva un jauka. Tikai diviem tīņiem bij ienācis prātā atvilkties labā pālī,bet nu viņi bij stipri aizņemti ar orientācijas kontroli,lai kādam īpaši traucētu.

  Slēpošanas trase sakopta,apzīmēta,bet kalniņi visdažādākā augstuma un slīpuma. SUPER

 Ir tikai neliels knifiņš,kuru neesmu līdz galam sapratis. Trase ir pagara,platība liela. Ja piemēram, nedod Dievs,es vai kāds cits nožaujas un piemēram izmežģa kāju-īsti nav saprotams,kā zvanot mediķiem paskaidrot ATRASŠANĀS VIETU. Tur ir daudz norāžu,izņemot vietas orientierus. Domājams ''ātrajiem'' būtu kaut kur pa trasi jāmeklē.

Marija Kozule
Mazā slēpotāja
Vēl mazāka atpūtniece
Vēl mazāka atpūtniece

Noslēgumā Ogres mākslas skola

 

 Pusgada darbu izstāde 2014/15 (saite uz facebook)

Izstāde skatāma vēl līdz 24. janvārim, pašlaik ekspozīcija izveidota 1. stāva izstāžu zālē. Svētku brīvlaikā izstāde izvietojās četrās telpās 1. un 2. stāvā , kur bija skatāmi "mazās", "lielās" skolas un studijas darbi.

 

 Šie mākslinieki kārtējo reizi pamatīgi pārsteidza. Izstādē bija vesels lērums ārkārtīgi spēcīgu un radošu darbu. manāma arī jaudīgu pasniedzēju pozitīva ietekme-veselām sērijām manāms kopīgs rokraksts. Reāls pamats turpinot darbu,izveidot savu un iet tālāk. Ļoti jaudīga ekspozicija.

Ogres mākslas skola
Ogres mākslas skola
Ogre-ziema 2015
Ogre-ziema 2015