Par mani

                                                                           Rolands6666@inbox.lv

Photo Rihards Puriņš
Photo Rihards Puriņš

Kozulis Rolands

12.11.1966
Latvija

Jumprava

Ozolu 9/5

Fotogrāfētājs

Vecākais vagonu apskatītājs-remontētājs

 

Tel mob +371 27865994

Tel.Home 65057795

Tiem,kuri šo nelasīs

 

Tu esi brīvs.Tevi nemoka domas,kā uztaisīt labu bildi,kā to apstrādāt un nosaukt.Tevi nevajā garām palaistais kadrs un sadegušais pikselis.Nav jāizvēlas,kam krāt vispirms,zibspuldzei vai objektīvam.Tu guli naktī mierīgs,zinot,ka nav bilžu kuras varētu pazust no cietā diska.Ejot pa ielu vai parku tavas acis nekadrē visu pēc kārtas ,un nesaskrien asaras acīs,ja īstajā brīdī aparāts nav līdzi. Tu nelasi šīs rindas,jo esi brīvs. 
Brīvs,un man tevis žēl...

 

family
Ģimenīte-foto Rihards Puriņš
Rolands66
Rolands66

Par apsēsto nepiedzimst,par tādu top.

 

     Viņš piedzima tipiskā kolhznieku ģimenē,pagājušā gadsimta vidū. Kā jau tajos laikos bija pieņemts,mutere vilka saimniecību,bet paps sistemātiski nodzērās ,braukdams ar traktoru. Tā ka to bērnību par īpaši jauku nosaukt būtu grūti,jo kaut ko saldāku par burkānu bērns redzēja reti.Šis fotogrāfs būtu miris,nemaz nedzimis ,ja nebūtu spītīgs pēc dabas. 
     Spekulēdams ar košļenēm, cigaretēm un dažreiz atņemdams pusdienu naudu mazajiem,viņš tika pie sava pirmā verķa ar stiklu. 
Bet kāda ironija,glupi ķimerējoties,aparāts salūza,neuztaisījis nevienu bildi.Trieciens bij pamatīgs,un kādu laiku ar fočēšanu bija miers. 
     Otrs mēģinājums tika veikts padomju armijā.Par trīs mēneša algu,tika nopirkts jauns aparāts,un tika izvērsts foto bizness.Diemžēl,virsnieki to uztvēra,kā mēģinājumu nodot dzimteni.Tā jaunais seržants ar asaru acīs ,noskatījās,kā viņa kārtējais projekts gan tiešā ,gan pārnestā nozīmē sadrūp ,resna majora ķepās. 
       Kopš tiem laikiem,daudz laika pagājis . Foto ir kļuvis krāsains un digitāls. Viņš ir nosirmojis un ne vienu vien kompaktkameru nolietojis,bet neko nav aizmirsis. 
     Tagad šis maniaks klīst pa naksnīgām pilsētas ielām,cerībā noķert savas dzīves zvaigņu megakadru.Safotogrāfēto pēc tam,neēdis un negulējis ,diennaktīm apstrādā datorā.Daži no attēliem tiek ielādēti fotosaitos,un tad ar nepacietību tiek gaidīts-kā balsos. Visi ļaunie slikto atzīmju licēji un sarkastisko komentāru autori ir atzīmēti,gan jau nāks atmaksas stunda! 
     Ja jums gadās uz ielas sastapt attēlā redzamo cilvēku,nekādā gadījumā neņemiet nost aparātu un nekad nesitiet pa labo aci.Viņa slavas stunda nav aiz kalniem. Labāk iedodiet kādu santīmu jaunam aparātam,jo vecajam slēdža poga dažreiz nenostrādā.

 

 

Rolands Kozulis
Pašportets

Favorīti

Helmuts Ņūtons

  Šis ir autors,par ,kuru varu teikt,ka man pietiktu ,ja viņš būtu radījis tikai vienu bildi. Tas ir Sigurdnijas Vīveres portrets.Bildei uzskrēju labi sen atpakaļ kaut kādā, šķiet, krievu saitā. Par aktrisi varētu runāt atsevisķi,bet šajā bildē manuprāt ir par viņu pateikts viss.Vai arī par tēlu,ko viņa savulaik radīja. 
Iepazīstoties ar H.Ņūtona darbiem tuvāk,tie nelika vilties.Dažreiz viņa daiļrade ar savu tiešumu un izpildījumu izsauc tādu kā mērenu protestu-tomēr jebkurā gadījumā tas ir autors,kurs vienmēr būs kā koordināte,kā var skatīties uz pasauli,lietām un cilvēkiem. 
Sīkāk par autoru šeit photomindo.jimdo.com... 

Sigurdnija Vīvere
Sigurdnija Vīvere

David Drebin

Ahā un re kur vēl viens vecis,kura darbu stilinš manai sirdij tuvs.

 

Sergejs Kondrašins

Bēdubrāļi

Counter CO.KZ