Jūti pārdaugavu 2015

23.05.2015

Agris Priedītis foto

Jau sesto gadu maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiek Pārdaugavas svētki. Pārdaugavas izpilddirekcijas rosināti, pārdaugavieši – izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumi, sportisti, mākslinieki, mūziķi un citi radošie un aktīvie rīko varenus svētkus sev un citiem visas dienas garumā, apliecinot Pārdaugavas īpašo noskaņu un daudzveidību. 

Jūti Pārdaugavu! Ieklausies, ieskaties. Sasmaržo un izgaršo. Pieskaries! Aizraujies, iededzies un aizmirsties… Aptver un apzinies vērtīgo. Iztēlojies to, kas vēl priekšā. 

Vairāk nekā 40 radošo darbnīcu no Pārdaugavas kultūras iestādēm, skolām, augstskolām un bērnu un jauniešu centriem – REDZI, DZIRDI, OSTI, GARŠO TAUSTI!

Visu dienu uz skatuves Arkādijas parka virsotnē notiks dažādi Pārdaugavas labāko radošo kolektīvu koncerti un citi priekšnesumi. Noslēgumā – iespēja izdejoties un izdziedāties kopā ar leģendāro grupu PĒRKONS. 

Kinoteltī rādīsim latviešu filmas, notiks izstādes un atrakcijas. Darbosies dažādi uzziņas punkti kultūras, izglītības un veselības jomās. Amatnieki, mājražotāji un Pārdaugavas uzņēmumi piedāvās gardas, skaistas un noderīgas lietas, darbosies brīvdabas kafejnīcas.

Sportā bāzē „Arkādija”, Uzvaras parkā notiks "Pārdaugavas kauss" pludmales volejbolā un „Latvijas kauss" virves vilkšanā, kā arī sacensības arī tautas klasē.

Māras ezerā notiks Starptautiskās kuģu modeļu sacensības Eco klasēm „Pārdaugavas kauss 2015”. 

Pārdaugavas muzeji - Ojāra Vācieša un Jāņa Akuratera muzeji, Eduarda Smiļģa teātra muzejs piedāvā īpašus svētku notikumus un izstādes. 

Svētkus noslēgs uguņošana virs Māras ezera. 

Nāc, jūti Pārdaugavu!

Svētki notiek, pateicoties Rīgas domes atbalstam un Pārdaugavas uzņēmējiem - Latvijas Finieris, Gemoss, Voldemārs, Hanzas maiznīca, Arkolat, MFD Veselības centrs.