11.novembris_Lielvārde Lāpu gājiens

11.11.2014


Lāčplēša diena Lielvārde
Lāčplēša diena Lielvārde
Lāpu gājiens Lielvārde
Lāpu gājiens Lielvārde
Vara,kultūra ,izglītība un spēks  :)
Vara,kultūra ,izglītība un spēks :)

 Gada beigās kā parasti notikumu ir ļoti daudz,jāpielieto visādas viltības ,lai paspētu visur,kur iecerēts. 11.novembris man ir īpaša diena,laikam tāpēc,ka pēc savas iekšējās būtības joprojām uzskatu,ka manai vietai dzīvē bija jābūt armijā. Diemžēl tas netika realizēts,iespējams tādu misiju īstenos dēls,kurš patlaban ir Nacionālo bruņoto spēku otrā bataljona karavīrs .

  Tātad Lielvārde. Līdz šim savā darbā akcentēju Jumpravu,bet uz patreizējo brīdi tur manas iespējas bija savā ziņā izsmeltas,tāpēc sarunāju ar kolēģiem darbā,ka nedaudz nokavēšu, un devos uz novada centru. Pirmais pārsteigums gaidīja Tautas namā. Tur kāreiz tik tikko bija izlikta Ievas Jaundālderes izstāde. Mērogs un formāts man bija pavisam negaidīts,pie iespējas mēģināšu šo tēmu apskatīt vēl kādu reizi.

  Otrs pārsteigums bija tās Lielvārdes jostas zīmes,kuras izliktas dažādās vietās pilsētiņā. Šis pasākums bija tā reize,kad tās reāli un efektīgi pildīja savu misiju un vizuāli ļoti labi papildināja notikumu.Pats lāpu gājiens ,runas cilvēki un noskaņa bija ļoti jauka. Tas vieš cerību nākotnei.

  Par fotogrāfiju...

Lai cik arī nebūtu skumji,bet laikam nāksies secināt,ka kultūrvēsturiskā vizuālā materiāla vākšanā Lielvārde būs uz šodienu bēdīgā stāvoklī. Izpētīju visu publicēto materiālu un secināju,ka izcērt visi kaimiņi. Ogre,Ķegums.....Valmieru vispār nav pieminēt vērts. Kaut gan materiāls bija ļoti labs,pasākums košs un programma interesanta.


pielikumā bilduki...