Balttour 2015

06.02.2015

 Tūrisma industrija un fotogrāfija ir vēsturiski diezgan cieši saistītas nozares. Kolēģis tajā visā ir labu laiku malies,man tie procesi svešāki. Es piemēram diezgan labi varu iztēloties,kādai jāizskatās un kādiem kritērijiem jāatbilst bildei,kura spētu vilināt kaut ko apmeklēt,bet tagad biju nolēmis palūkot,kā uz šodienu tas tiek praktiski realizēts Balttour pasākuma ietvaros.

  Domāts-darīts,ieguvu mēdiju karti un devos skatīt.Akcentēju,ka mans mērķis bija tieši vizuālo materiālu izmantošanas tendences.

   Vispirms kopīgie iespaidi. Pasākums,kā  man šķita ,ir varens un iespaidīgs. Sadabūt to visu vienuviet,sakoordinēt un salikt pa vietām manuprāt ir gana sarežģīti,lai pret visu izturētos ar cieņu. Pats saturs,mērķi un motīvi man ir mazāk zināmi un izprotami,tāpēc varēju pabaudīt kā izrādi,neko daudz neanalizējot.

 Kas, kam un kā izdodas,vislabāk gan jau vēlāk parāda noslēgtu līgumu,tūristu un kases ieripojušās naudas statistikas. Biju iedomājies to gaisotni nedaudz lietišķāku,tāpēc pārsteidza un izsauca jautrību daži tie gadatirgus balagāna elementi. Sevišķi,kad iedomājos,kā tas vīrs ar mocekļa seju trīs dienas reāli plēsīs skalus,publiskie masāžas seansi,darbs pie māla podu veidošanas un tamlīdzīgi.

 Pasākuma laikā sastapu arī daudz pazīstamu cilvēku,kā dalībnieku-tā mēdiju komandās. Plaši pārstāvēts bija arī dzimtais reģions pie kuriem pieskaitu Ogri,Lielvārdi,Skrīverus,Ķegumu un varbūt arī Ikšķili. Par cik viņiem gan jau bija savi mēdiji un notikuma fiksētāji,tad īpaši detaļās neiedziļinājos. Teiksim Lielvārdes stendā piesaistīja uzmanību provokatīvs A.Liepiņa gleznu izmantojums,Ogrei bij tāds kā fotokrātiņš ar skatutorni,kur varēja uzlīst un palūkot uz tūrisma trakumu no augšas.

 Turpinājumā par tēmu,kura mani interesēja visvairāk-fotogrāfija. Tagad es gan negribētu kaut ko analizēt vai nopelt,jo man nebūs iespējas konstruktīvi izprast visus cēloņus. Bet liekas pa lielam šitā tauta IR VIENI NO VISJAUDĪKAJIEM BILŽU SAČAKARĒTĀJIEM KĀDUS ZINU. Konkurēt varētu vienīgi pašvaldību ziņu portāli. Ir protams arī izņēmumi,bet maz. 

  Kur ir problēma? Tīri skaitliski vairums materiāla ir salikts visados bukletiņos ļoti mazos izmēros, gandrīz pastmarku lielumā,bet neņemot vērā tos pastmarku likumus. Izejmaterils ir bildēts kā albūmiem vai izstāžu formātam,tad necilvēciski samazināts. Katram,kuram ir bijusi darīšana ar liela skaita bilžu meklēšanu katalogos,būs ievērojis,ka ir daudz bilžu,kuras piesaista uzmanību ikonas,sīktēla izmērā,bet atverot lielāku,nekas dižs nemaz nav. Ir likumsakarības proporciju,krāsu un citās lietās,kas rada šo fenomenu,bet TAS IR JĀZINA,lai izmantotu. Situācija var mainīties gadījumā,ja šīs nozares pārstāvji iedomāsies ķerties pie mobilajām aplikācijām,kur varēs ar pirkstiem pavilkt un palielināt. Īstenībā kopumā maz manīja modernu tehnoloģiju izmantošanu. Bija pāris monitori,daži kaut ko interesantu pat rādīja. Nekur nemanīju piemēram šādu gadžetu,kas būtu apmeklētājiem ļāvis smuki šķirstīt glītus web albūmus,tā vietā ,lai burtotu kabatas formāta lapeles 

  Bija arī pretējais variants,kad bildes bija izdrukātas ļoti lielas. Tur atkal ir savas nianses ar detalizācijām un materiāliem. Manāms,ka daudzos gadījumos starp ideju un produktu, radīšanas procesā kaut kur nozūd profesionāļi un rezultāts neizdodas,kā iecerēts. Vismazāk(vai varbūt pat nebija nemaz) ir fotoalbūmu formāta materiāla,kur kaut kādas vietas objektus,servisu vai pasākumus varētu pašķirstīt un jēdzīgi aplūkot. Iespējams kaut kas bija ''Jāņa sēta'' stendā starp kartēm,bet nepaguvu visu izrakņāt. Kopumā man galīgi negribētos kaut ko pārmest,tieši otrādi,manuprāt vēl ir milzu rezerves un perspektīvas ,kur augt un attīstīties.

    Bez vizuālā materiāla tur vēl ir milzum daudz visa kā ēdama,dzerama un apčamdāma,tā ka esmu priecīgs ,ka iegriezos :)

te vēl nedaudz