Dievukalns un citas vietas

30.09.2014

Daugavas HES ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbus un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas izdevumu finansējumu nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.1060, kuri paredz, ka akciju sabiedrības "Latvenergo" finansē šo darbu veikšanu no saviem ieņēmumiem. Kopējās Dievu kalna būvdarbu izmaksas ir ap 630 000 tūkstoši eiro. LVģMC šis ir otrais no šāda mēroga projektiem

  Dievukalns un Katrīnas piemiņas vieta bija galvenie velobrauciena iemesli,bet klāt paķērās arī vēl citas lietas

Aptuveni šādi

Daļa no maršruta
Daļa no maršruta
Dzejas ozoli Kaibalā
Dzejas ozoli Kaibalā
Katrīnas piemiņas vieta
Katrīnas piemiņas vieta
sv.Nikolaja pareizticīgo baznīca
sv.Nikolaja pareizticīgo baznīca
Lāčplēša kapi Lielvārdē
Lāčplēša kapi Lielvārdē
Koka skulptūru parks
Koka skulptūru parks

 Faktiski VISA mana darbība jau ilgstoši pakļauta biedrības Atceries Latvija konceptam. Tas iekļauj ari materiālu,kurš it kā arī pārklājas kaut kādā mērā ar tūrisma un novadu popularizācijas tēmām.

  Proti vērojam arī ,kā veidojas ,attīstās vai degradējas arī vide un objekti tajā.

Kaibala,dzejas ozoli

 Ar Kaibalu viss kārtībā-skoliņas gan vairs nav,tur tagad bērnudārzs,vide apsaimniekota,dzejas ozoli apkopti.

Katrīnas piemiņas vieta

Te būs nedaudz bēdīgāk. Pirmkārt , maz kurš zina ,kas un kam.Manu uzmanību pievērsa māksliniece S.S.Jaundāldere,vēl dažus iepazīstināja foto orientēšanās pasākuma laikā. Ir cita versija-viena no maniem favorītiem karikatūrmākslas spečukiem,A.Liepiņa grāmata ''Lielvārdes Katrīna'',bet tas būs nedaudz savdabīgas radošas mākslas. Man pieejamais vēsturiskais materiāls ir bezgala skops no Lielvārdes pašvaldības mājaslapas;

 Katrīnas piemiņas vieta Lielvārdē, 150 m no Rīgas–Daugavpils šosejas. Kāda sena leģenda vēsta par 17. gs. dzīvojošu Lielvārdes meiteni Katrīnu, kura kā ragana sadedzināta sārtā. 1991. gadā šajā vietā tika atklāts Jura Zihmaņa piemiņas akmens Katrīnai — akmenī cirsts meitenes tēls, kas klusi raugās debesīs.

  Vide nav diezko uzpasēta,kaut gan cilvēku apmeklējumi ir turpat redzami. Arī man piebraucot tur rosās sieviete ar kaut kādiem zvārguļiem rokā. Pats piemineklis ir cietis no erozijas,apaudzis ar sūnām un ķērpjiem ,kas granītam nav labi.ja neaizmirsīšu jāieliek ierosinājumi sadaļā-varbūt kāds no tūrisma nodaļas atnāks ar tīrīšanai paredzēta šķidruma pudeli. Bet vislielāko izbrīnu un pārsteigumu izsauca turpat blakus ierīkota ugunskura vieta. Cilvēkiem jau ar uztveri ir dažādi. Sildies Kača,ar inkvizīciju jau vēl nepietiek! .... murgaini.

Lāčplēša kapi,sv Nikolaja baznica,1941.gada upuru aleja

  Lāčplēša kapus neatceros,ka būtu kādreiz mūžā apmeklējis mēķtiecīgi. No tuviniekiem man tur neviena nav. Ir daži cilvēki,kurus savulaik diezgan labi pazinu. Mans pirmais skolas direktors piemēram. Braukt uz turieni ir ārkārtīgi konfortabli pa to izbūvēto veloceliņu. Ja tā ļauni un dzēlīgi teikt-lielvārdiešiem vislabākais ceļš ir uz mūžamājām :) (joks aut.)

 Bildēšanai ārkārtīgi nepiemērota gaisma bija-tikai daži kadri ceļojuma ilustrācijai.

 Pareizticīgo baznīca ir atsevišķa tēma-tai postažai vajadzētu pievērsties vēl kādreiz. Tajā reizē man nebija gara spēka domāt, kāpēc ir tā kā ir. Nav labi tur kaut kas.

Dievukalns,skulptūru parks

 Tas ir faktiski šā gada lielākais un patīkamākais pārsteigums šogad. Kad notika būvniecība, netiku sabildēt,bet tajā dienā iespaids bija grandiozs. Mūsdienu realitāte ir tāda ,kāda ir ir. Elektrību vajag......Staburags,Dievukalns. Te ir redzams piemērs,ka postošu ietekmi tomēr var mazināt. Radīts beidzot Lielvārdē kaut kas,kas dos reālu pozitīvu ietekmi uz vidi nākamām paaudzēm. LIELISKI!

Lielvārde,Dievukalns
Lielvārde,Dievukalns

Blakustēma un mājupceļš uz Jumpravu

 Kad pamatdarbiņš bija veikts,ceļā uz mājām uzmanību piesaistīja vēl kāda lieta. Ļoti daudz kur kā sēnes saauguši rotaļu laukumi. Es neņemos spriest par patiesiem iemesliem. Iespējams,ka tas ir visvienkāršākais veids ,kā uzrakstīt projektu un dabūt līdzekļus. Varbūt iesniedzēju vai rakstītāju fantāzijas trūkums. Iespējams,ka mums ļoti negribas ar bērniem ņemties pašiem,aizdzen uz trenažieriem un miers....Es ceru ka nē. Gribas domāt,ka tas ir tikai īslaicīgs bums,ātri sabūvēs un ķersies pie ilgtermiņa projektiem.

Rotaļu un vingrošanas laukums Lielvārdē pie sporta centra
Rotaļu un vingrošanas laukums Lielvārdē pie sporta centra

Noslēgumam dažas melnbaltas variācijas