Pirmā Pasaules kara karavīru kapi

Ķekavas novads

19.04.2015

 Plāns apmeklēt šīs vietas tika perināts jau labu laiku atpakaļ. Tika veikti arī izlūkbraucieni,jo informācija par šiem apbedījumiem nav nemaz tik plaša,kartes noveco un apbedījuma vietām ir pavisam reāli paiet garām nepamanot ,ir iespējams. Beigās izrādījās ,ka visdetalizētākā un precīzākā karte ir pieejama SPIED ŠEIT

  Ekspedīcijā piedalījāmies visi ''Atceries Latvija'' fotogrāfi:Rihards Puriņš,Agris Priedītis un Rolands Kozulis. Pabijām astoņās apbedījumu vietās,sabildējām reālo stāvokli un piekļuves iespējas. Kopā ar skaidrojumiem un komentāriem tas būs apjomīgs darbs,kuru nolēmām pilnā versijā publicēt atsevišķa projekta ietvaros. Šeit tikai daļa no mana veikuma. 

R.Puriņš precizē koordinātes
R.Puriņš precizē koordinātes

  Kopīgs mans secinājums_ Absolūti un galīgi aizmirsta it kā nav ne viena no šīm apbedījuma vietām,vismaz jaušamas apmeklējuma pēdas atradām visos. Baidos,ka arī ar to pozitīvisms beidzas. Īstenībā ,kas un kā bildēs ir redzams,kamēr kolēģi dragāja kopskatus,es tieši pie detaļām pievērsos. Iespējams kaut ko pielaboja arī NBS pārstāvji izdaudzinātajā SESTDIENAS TALKĀ. 

  Tad nu piedāvāju tos attēlus. Mūsu darbs turpināsies.

Kuģu brāļu kapi. Lejasdaugava. Ķekavas novads.
Kuģu brāļu kapi. Lejasdaugava. Ķekavas novads.
Butleru brāļu kapi.Lejasdaugava.Ķekavas novads
Butleru brāļu kapi.Lejasdaugava.Ķekavas novads